FSM'de serbest geçiş sistemi çalışmaları nedeniyle sürücüler alternatif güzergâhlara yönlendirilecek

İstanbul'un Anadolu ile Avrupa Yakası'nı bir birine bağlayan köprülerden birisi olan Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde yaşanan ihlali geçişleri önlemek adına kurulacak olan serbest geçiş sistemi için çalışmaların Cumartesi başlayacağı açıklandı.

FSM'de serbest geçiş sistemi çalışmaları nedeniyle sürücüler alternatif güzergâhlara yönlendirilecek
FSM'de serbest geçiş sistemi çalışmaları nedeniyle sürücüler alternatif güzergâhlara yönlendirilecek Kerem Çelik
Bu içerik 376 kez okundu.

İstanbul Valiliğince yapılan açıklamadai serbest geçiş sistemi kurulumu çalışmaları esnasında yaşanacak trafik sıkışıllığı gözönünde bulundurularak araç kullanıcıları mağduriyet yaşamamaları adına alternatif güzergâhlar olan Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri'ne yönlendirilecek.

Karayılları 1. Bölge Müdürlüğü'nün paylaştığı bilgiye göre, FSM Köprüsü'nün Anadolu Yakası'ndan İstanbul-Edirne istikametine, ihlalli geçişlere önlem almak için Serbest Geçiş Sistemi kurulacak. Cumartesi gecesi başlayacak çalışmalar çerçevesinde otoyola TAKlar monte edilecek. Monte edilen TAKların altından dört bölümlü araç geçişi yapılabilecek biçimde çalışmalar bitirilerek yol yeniden araç trafiğine kullanılabilir hale getirilecek.

Çalışmalar süresi boyunca trafiğin her iki yönde de üçer şerit olarak sağlanacağını belirten İstanbul Valiliği, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu çalışmalar, 23.09.2017 Cumartesi günü saat 22.00da başlayacak olup 07.11.2017 Salı günü saat 22.00da tamamlanacak. Çalışma süresince trafik her iki yönde üçer şerit olarak sağlanacak . Çalışmalar sırasında meydana gelebilecek trafik yoğunluğundan sürücülerimizin mağdur olmamaları için alternatif güzergâhları (Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri) kullanmaları uygun olacaktır."

FSM köprüsü İstanbul TAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi