Burcu Esmersoy'un şantaj davasında genç öğrenciye beraat kararı çıktı

Ünlü sunucu ve manken Burcu Esmersoy'u sosyal medya üzerinden şantaj ettiği gerekçesiyle yargılanan üniversite öğrencisi Saynur O. (19), çıktığı ilk duruşmada mahkeme heyeti tarafından beraat edildi.

Burcu Esmersoy'un şantaj davasında genç öğrenciye beraat kararı çıktı
Burcu Esmersoy'un şantaj davasında genç öğrenciye beraat kararı çıktı Kerem Çelik
Bu içerik 1029 kez okundu.

Geride bıraktığımız aylarda sosyal medya üzerinden şantaj ve tehdit edilmesinin üzerine harekete geçerek adli yollara başvuran Burcu Esmersoy, savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde sosyal medyada milyonlarca takipçisinin olduğu bilgisine de yer verdi. Güzel sunucu "Elimde cinsel içerikli görüntülerin var. Akıllı ol" ifadeleriyle kendisine şantaj yapan kişinin hakaretlerine de maruz kaldığını şikayet dilekçesinde belirtti. Sosyal medya kullanıcısı tarafından maruz kaldığı şantaj ve ağır hakaretler içerikli yorumların çıktısını alarak şikayet dosyasına ekleyen Esmersoy, güvenliği için konunun kısa sürede aydınlatılmasını talep etti.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Ünlü sunucunun şikayet dilekçesi üzerine harekete geçen ve soruşturma başlatan savcılık, sosyal medya üzerinden Esmersoy'u şantaj yoluyla tehdit eden kişiye ulaştı. Savcılık tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde bu kişinin Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde eğitim hayatını sürdüren Saynur O. olduğu tespit edildi. Savcılık, genç kız hakkında şantaj ve hareket suçlarından dava açtı. Bir hafta önce İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 19 yaşındaki öğrenci, sosyal medya hesabının şahsına ait olmadığını ve mesajları atan kişinin kendisini olmadığı ifade ederek hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Duruşmada Burcu Esmersoy'u temsil eden avukat ise, şantaj ve hakaret mesajlarının atıldığı bahsi geçen hesabın dondurulmadan önceki profil reminde olan kişiyle Saynur O.'nun aynı kişi olduğunu iddia ederek genç kızın cezalandırılmasını talep etti.

Taraftaları dinleyen mahkeme heyeti bahsi geçen sosyal medya hesabının Saynur O'ya ait olduğu yönünde geçerli bir delil bulunmadığını ileri belirterek 19 yaşındaki üniversite öğrencisinin beraatına hükmetti.

Burcu Esmersoy magazin saynur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi