Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEOG açıklaması!

19 Eylül Salı günü ABD'de gerçekleşecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye hareket etmeden önce İstanbul'da önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEOG açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEOG açıklaması! Kerem Çelik
Bu içerik 287 kez okundu.

19 Eylül Salı günü ABD'de gerçekleşecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye hareket etmeden önce İstanbul'da önemli açıklamalarda bulundu. 

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

TEOG

"Sayın Başbakan ile bu konuyu dün etraflıca görüştük. Uygulamaya girmesi konusunda herhangi bir mani yok. Hemen bu adımın atılması mümkün. Bu anlamda bir mutabakatımız da oluştu. Temenni ediyorum ki hemen süratle bunu ülke gündeminden çıkarmak, düşürmek, tüm aileleri yavrularımızı rahatlatacaktır."

ADNAN MENDERES

"Tabi merhum Menderes'i bugün rahmetle anıyorum. Rahmetli Menderes ve arkadaşlarını kimler idam etti? Hangi düşünceye yönelik idam ettiler? İşte aynı zihniyet 15 Temmuz'da da yeni bir süreci başlatmak istemişlerdir. Bunların arkasında kimlerin olduğunu milletimizin çok iyi hatırlaması lazım. Özellikle sandıkta bunların hesabını bu demokrasi düşmanlarına çok iyi sormamız gerekir diye düşünüyorum."

TERÖRLE MÜCADELE

"19 Eylül Salı günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na hitap edeceğim. Burada Arakan, Suriye, Irak ve Terörle mücadele gibi ülke güvenliğini ilgilendiren konuları Genel Kurul ile dolayısıyla dünya ile paylaşacağız. Hak bildiğimizi, doğruları söylemekten, dile getirmekten asla çekinmedik. Çekinmeyiz."

ABD ZİYERETİ

"Sayın Trump ile yapacağımız görüşmeye farklı bir önem atfediyorum. Medya kuruluşları, kanaat önderleriyle bir araya geleceğiz. Türk ve Müslüman toplum temsilcilerinin yanısıra Yahudi temsilcileriyle de görüşmelerimiz olacak.

New York'un önemli noktalarından birinde yeni bir Türk evi inşa edeceğiz. 32 kat yüksekliğindeki bu binanın gerçekten gerek Birleşmiş Mlletler Hizmet binasının karşısında olmasıyla, gerekse hareketli bir alanda tesis ediliyor olması sebebiyle ülkemizin şanına yakışır bir hizmet alanını oluşturacak. Geçtiğimiz yıl Washington'da açığımız diyanet merkezi her renkten Amerikalı müslümanın merkezi haline geldi."

IKBY'NİN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU

"Baktık ki bu yönetim hala aynı ısrar içerisinde. Bir defa burada bir şey bizi rahatsız ediyor. Nedir? Burada bizim 350 km sınırımız var. Soydaşlarımız, dindaşlarımız var. Türkmen, Kürt, Arap bu şekilde birbirimizden ayrılmıyoruz. Burada siz bölünmeyi tercih ederseniz biz "buyrun devam edin" demeyiz. Bir de bizim farklı bir yaşamımız var. Dara girdiğin zaman, zora girdiğin zaman her an kapımızı çalacaksın. Irak'ın bölünmesine gelince kafana göre davranacaksın. Böyle bir tavır mı olur? Devlet yönetmek böyle olmaz.

Biz tabi Irak hükümetinin politikalarına karışmayız. Ancak gördüğümüz kadarıyla aynı düşünüyoruz. Ibadi ile aynı istikamete bakıyoruz. Burada olay tabi MGK'yı 27'sinden 22'sine alırken bunları görüşeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEOG pkk Adnan Menderes
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun