Kimlik Kartları Konusunda Çıkan Asparagas Haberler Valiliği Harekete Geçirdi

T.C. Kimlik Kartları hakkında internet üzerinde gerek sosyal mecralarda gerekse forumlarda paylaşılan yanlış bilgilere karşı uyarı yapan Bursa Valiliği, vatandaşı bilgilendirdi. Buna göre kimlik kartlarının en geç ne zaman alınabileceği sorusu da netleşmiş oldu.

Kimlik Kartları Konusunda Çıkan Asparagas Haberler Valiliği Harekete Geçirdi
Kimlik Kartları Konusunda Çıkan Asparagas Haberler Valiliği Harekete Geçirdi Orkun
Bu içerik 303 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları hakkında sosyal medyada birçok söylenti dolaşıyor. Vatandaşın kafasını karıştıran yanlış bilgilere karşı Bursa Valiliği, çok önemli bir açıklama yaparak konuya açıklık getirdi. Sene sonuna kadar değiştirilmesi mecburiymiş gibi gösterilen kimlik kartları hakkında, ortaya çıkan gerçek, vatandaşı rahatlattı.

Bursa Valiliği kimlik kartlarının en geç 3 sene içerisinde çıkarılmasının gerektiği belirten bir açıklama yayınladı. 3 yıl süresi olmasına rağmen son günlerde 2017 yılı sonuna kadar çıkarıtılması gerektiği söylemlerinin nüfus müdürlüklerinde yığılmalara neden olduğunu belirten Valilik, acil nüfus işlemlerinin aksadığını ve kimlik kartı değişimi için randevu alınması durumunda karmaşanın ortadan kalkacağını duyurdu.

Bursa Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 

“Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının değiştirme süresi İçişleri Bakanlığınca 3 yıl olarak belirlenmesine rağmen, son günlerde, kamuoyunda 'kimlik kartının yıl sonuna kadar değiştirilmesi gerektiği' hususlarındaki söylentiler nedeniyle nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Oluşan yoğunluk yüzünden acil olanların (kayıp, doğum gibi) işlemleri uzamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurusu acil olmayan vatandaşlarımızın randevu sisteminden randevu alarak müracaat yaptıkları takdirde zamanı geldiğinde hiç sıra beklemeden işlemlerini yapabileceklerdir.”

kimlik kartı bursa valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun