Meteoroloji Uyardı: Yurt Genelinde Sıcaklar Geri Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre yarından başlayacak olan sıcak hava dalgası tüm yurdu etkisi altına alacak. Bu sıcak hava dalgası ile sıcaklıklar 6 ile 10 derece arasında artış yaşayacak.

Meteoroloji Uyardı: Yurt Genelinde Sıcaklar Geri Geliyor
Meteoroloji Uyardı: Yurt Genelinde Sıcaklar Geri Geliyor Orkun
Bu içerik 296 kez okundu.

 

Meteoroloji tarafından yapılan bilgilendirme mesajında “Yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illerimizde bugüne kadar ölçülmüş Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırıldı. Bu hafta sonu ve önümüzdeki haftanın ilk günleri özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde ekstrem sıcaklık değerleri görülebileceği ve Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırılabileceği tahmin ediliyor” denilerek hava şartlarının mevsim normalleri üzerine çıkacağı ve yurdu etkisi altına alacağı kaydedildi.

SICAKLIK FARKLARINA DİKKAT

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada “Geçtiğimiz hafta boyunca ülkemiz sıcak hava dalgasının etkisinde kaldı. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretti. Yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illerimizde bugüne kadar ölçülmüş Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırıldı. Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre; yarından (15.09.2017 Cuma) itibaren bir haftalık süre boyunca yine yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 - 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediyor. Ayrıca ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.” denileyerek sabah çok sıcak, gece ise soğuk olmasından dolayı yaşanacak sıcaklık farklarından dolayı vatandaşın tedbirli olması gerektiği bilgisi verildi.

“Mevsim normallerinin oldukça üzerinde gerçekleşecek en yüksek sıcaklıklar ile özellikle yurdumuzun iç kesimlerinde sonbaharın gelmesiyle birlikte gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı farktan dolayı yaşanabilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” şeklinde vatandaşın uyarıldığı açıklamada olası gribal enfeksiyonlara karşı da dikkatli olunması gerektiği de unutulmamalıdır

meteoroloji sıcaklık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun