Bolu'da 400 MHP'li İstifa Etti: "Artık Buramıza Gelmiştir"

Her geçen gün yeni bir istifa haberi alan MHP, bu kez Bolu’dan istifa aldı. İçerisinde eski il, ilçe ve belediye başkan adayı bulunan 400 kişilik grup MHP’den istifa ederek basın açıklaması yaptı.

Bolu'da 400 MHP'li İstifa Etti:
Bolu'da 400 MHP'li İstifa Etti: Orkun
Bu içerik 3621 kez okundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde her geçen gün yeni bir çatlak meydana geliyor. Meral Akşener’in kuracağı parti resmiyet kazandıkça MHP’den istifalar artıyor. Bu kez de bir istifa haberi Bolu’dan geldi. Bolu Adliyesi’nin önünde toplanan 400 kişilik partili burada basın açıklaması yaparak partiden istifa etti.

"ÜZÜLEREK DE OLSA İSTİFA EDİYORUZ"

Eski MHP Bolu İl Başkanı Mustafa Özdemir, toplanan grup adına yaptığı basın açıklamasında, desteklerdikleri partinin doğru yolda ilerlemediğini belirterek “15 yıldır partimize ağır küfürler eden bir siyasi parti ile yan yana gelinmesi ve onlara destek olunması gibi milliyetçi düşüncenin asla kabullenemeyeceği yanlışlara artık tahammülümüz kalmamıştır. Buradaki arkadaşlarımız bu partiye yıllarca hizmet etmiş kişilerdir. Burada istifa edenler eski il başkanıdır, ilçe başkanıdır, belediye başkanı adayıdır, milletvekili adayıdır. Artık buramıza gelmiştir. Bu nedenle üzülerek de olsa istifa ediyoruz. 50 yıldır bağlı bulunduğumuz siyasi partiden ayrılıyoruz” dedi.

"ÜLKÜCÜ DÜŞÜNCEYİ SİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR"

MHP’den ayrılıp herhangi bir siyasi oluşumun içerisine dahil olup olmayacakları konusunda herhangi bir bilgi vermeyen Özdemir “Bizim gönlümüzde milliyetçi, ülkücü düşünceyi silmemiz mümkün değildir. Bu 400 kişi idealist insanlardır. Türkiye’nin kaderini kimseye terk etme niyetinde değildirler. En doğrusu hangi kuruluş olursa orada mücadelesini devam ettirecektir. Bunu da çok kısa süre içinde Türk kamuoyu anlamış olacaktır” şeklinde konuşmalarını sonlandırdı.

mhp istifa bolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun