Apple iPhone 8 ve X'i Tanıtınca Eski Modellerde Fiyat Düşüşü Yaşandı

Apple tarafından tanıtılan iPhone 8, 8 Plus ve X modellerinden sonra daha önce üretilen iPhone 6 ile 7 modellerinin fiyatlarında düşüş yaşandı.

Apple iPhone 8 ve X'i Tanıtınca Eski Modellerde Fiyat Düşüşü Yaşandı
Apple iPhone 8 ve X'i Tanıtınca Eski Modellerde Fiyat Düşüşü Yaşandı Orkun
Bu içerik 639 kez okundu.

 

Dün Tim Cook tarafından tanıtımı gerçekleştirilen iPhone’un yeni 3 modeli olan iPhone 8, 8 Plus ve X modelleri, fiyatları ile birlikte dünyaya tanıtıldı. Tanıtılan cihazlar arasında şüphesiz en beğenilen model iPhone X oldu. Gerek tasarımı, gerekse kullanımı gibi konularda açık ara en iyi cihaz olan X, yakın zamanda satışa sunulacak.

ESKİ MODELLERDE FİYAT DÜŞÜŞÜ

Türkiye’deki satış fiyatları henüz netleşmeyen yeni modellerin Amerika Birleşik Devletleri’nde ne kadara satılacağına yönelik açıklama yapılsa da cihazların Türkiye’ye girişlerinde uygulanan fiyat farkı, ABD fiyatları ile genellikle tutmuyor. Ama yeni cihazların tanıtılmış olması Apple’ın iPhone 6, 7 ve 7 Plus modellerinin fiyatlarını aşağıya çektiği şüphesiz bir gerçek.

Türkiye’de satış yapan teknoloji marketleri iPhone 7’nin satış fiyatını 3.799 TL yaparken, iPhone 7 Plus modeli ise 3.999 TL olarak satılıyor. Bunun yanı sıra 32 GB’lık bir iPhone 6S, dünkü lansmandan önce 3 bin 199 liraya satılırken şu an 2 bin 699 liraya satılıyor.

iphone x iphone 8 apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun