Chikungunya Virüsü İtalya'nın Başkenti Roma'yı Tehdit Ediyor

İtalya’da meydana gelen bir virüs vakası şiddetle artmaya devam ediyor. Roma’da gerçekleşen ve kaplan sivrisinekleri ile hızla yayılan chikungunya virüsü ile ilgili olarak yetkililer bölgeyi ilaçlamayı düşünüyor.

Chikungunya Virüsü İtalya'nın Başkenti Roma'yı Tehdit Ediyor
Chikungunya Virüsü İtalya'nın Başkenti Roma'yı Tehdit Ediyor Orkun
Bu içerik 464 kez okundu.

 

Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden ve İtalya’nın merkezi olan Roma’da yaşanan chikungunya virüsü vakası insan hayatını tehlikeye atıyor. Kaplan sivrisinekleri ile insanlara yayılan virüsün engellememesi üzerine şehirde ilaçlama yapılacağı belirtildi.

Bölgeden gelen bilgilere göre toplamda 17 vaka görüldüğü bildirildi.

ÇALIŞMALARA BAŞLANMASI GEREKİYOR

İtalya Sağlık Bakanı Beatrice Lorenzin, chikungunya virüsü hakkında çalışmalara hemen başlanması gerektiğini ifade etti. Bakan Lorenzin, oldukça endişeli olduğunu belirterek temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına bir an önce başlanması gerektiğini şu sözlerle belirtti:

“Chikungunya'ya dair oldukça endişeliyiz. Roma kent yönetimi bir an önce dezenfeksiyonu başlatmalı. Yerel sağlık makamlarının ilk müdahalesini yaptığı 7 Eylül'den bu zamana çok süre geçti”

EN ÇOK ROMA'DA GÖRÜLÜYOR

Bölgede yayın yapan yerel bir gazetenin haberine göre bu virüs en çok Roma’da tespit edildi. Kentin bir bölümünde kan bağışı işlemlerinin iptal edildiği de bölgeden gelen bilgiler arasında.

Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi de bu vaka ile ilgili olarak virüse karşı yapılabilecek bütün çalışmaların başlatılmasına yönelik kararların alındığını ifade etti.

roma italya Chikungunya Virüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun