Kadın Haklarını Savunurken Linç Yiyen Sibel Kekilli Instagram'da Türkiye'yi Engelledi

Ünlü oyuncu Sibel Kekilli, Türk takipçileri tarafından gelen ‘cinsiyetçi’ yorumlar için geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. Kekilli, bugün Instagram hesabını Türkiye’nin geneline erişimini kapattırdı. Oyuncunun Instagram profiline Türkiye üzerinden ulaşılamıyor.

Kadın Haklarını Savunurken Linç Yiyen Sibel Kekilli Instagram'da Türkiye'yi Engelledi
Kadın Haklarını Savunurken Linç Yiyen Sibel Kekilli Instagram'da Türkiye'yi Engelledi Orkun
Bu içerik 555 kez okundu.

 

Türkiye’deki takipçilerinden gelen olumsuz yorumlara sinirlenen ünlü oyuncu Sibel Kekilli, bir süre önce bu konu hakkında açıklama yapmış ve “Tehditlerinizi, istismarlarınızı ve iğrenç cinsel içerikli mesajlarınızı daha çok tolere etmeyeceğim. Kendinizi Müslüman olarak tanımlayıp diğer insanlara, bilhassa kadınlara veya dinlere saygı duymuyorsunuz. Bağnaz, ikiyüzlü, nefret ve haset dolusunuz. Size acıyorum! Defolun gidin! Lütfen hesabımı takip etmeyi bırakın!” demişti.

Bu açıklamalarından sonra mesajların azalmadığını belirten Kekilli “Kısa bir süreliğine veda etme zamanı… Öyle görünüyor ki paylaştığım son iki gönderiyle çok titiz bir konuya değinmişim. İyi yanı şu ki tüm o ikiyüzlüler, maskelerini çıkarıp çirkin yüzlerini gösterdiler.” diyerek tepki gösterdi.

Ünlü oyuncu Instagram üzerinden yaptığı bu açıklamadan sonra, daha da dikkat çekmiş ve üzerine gidilmiş olacak ki hesabına Türkiye üzerinden erişimine engel koydu. Böylece artık Sibel Kekilli’nin Instagram profili Türkiye’den ulaşılamayacak.

 

NE OLMUŞTU?

Ünlü sinema oyuncusu Sibel Kekilli, kadın haklarını savunan paylaşımlar yaptıkça Instagram’da Türk takipçileri tarafından şiddetli bir şekilde eleştiriye maruz kalmış ve geçmişinde yer aldığı porno filmlere yönelik ithamlarda bulunulmuştu. Bunlardan bıkan Kekilli, çareyi uyarı mesajı yayınlamakta buldu. Takipçilerine uyarı mesajı yayınlayan Kekilli, yorumların ardı arkası kesilmediği için çareyi hesaba Türkiye’den erişimi kapatmakta buldu.

Kekilli, hesabı kapatmadan önce “Bir kadın ne yapmış veya yapıyor olursa olsun, bu sadece ve sadece ONUN hayatı ve ONUN bedenidir.” diyerek kadın haklarının öneminden söz etti. “Mini etek giymek, otobüste yalnız başına oturmak, sokak ortasında bira içmek- bunlar onu fiziksel veya psikolojik olarak taciz etme hakkını kimseye vermez. Bıkmadan usanmadan beni destekleyen bütün hayranlarıma çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum.” diyerek Türk kullanıcılarına veda eden Kekilli’nin bu olaydan sonra henüz yeni bir açıklaması olmadı.

Türkiye'deki kullanıcılar Kekilli'nin Instagram hesabına girmeye çalışınca şu uyarıyı alıyor:

sibel kekilli instagram engel kadın hakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun