Başdanışmanlar Arasındaki Gerginlikte Son Durum: Ertem Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gedikli’nin yapmış olduğu açıklamalardan sonra bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ertem “Türkiye ekonomisinin hedefleri, bu hedeflere için geliştirilecek araç ve politikalarda savunduğumuz görüşler çok nettir.” dedi.

Başdanışmanlar Arasındaki Gerginlikte Son Durum: Ertem Açıklama Yaptı
Başdanışmanlar Arasındaki Gerginlikte Son Durum: Ertem Açıklama Yaptı Orkun
Bu içerik 309 kez okundu.

 

Yakın zamanda açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gedikli’nin açıklamalarından sonra hemen bir açıklama yayınlayan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Cemil Ertem, sosyal medya üzerinden değerlendirme yaptı.

Ertem, yaptığı açıklamada “Türkiye ekonomisinin hedefleri, bu hedeflere için geliştirilecek araç ve politikalarda savunduğumuz görüşler çok nettir. Konjonktüre bağlı olarak, teoriye dayanan bazı söylemlerden kimse fikir ayrılığı gibi gereksiz tartışma alanları açmasın” diyerek açıklamasına devam etti.

Türkiye’de uygulanan politikaların stratejik öneminden bahseden Ertem “Türkiye yüksek faiz,gereksiz değerli TL oluşturan yanlış ekonomi-politikalarından çok çekmiştir. Bu konuda "hepimizin" görüşü ve duruşu nettir” dedi.

"ARKADAŞIMIZ BİRAZ TECRÜBESİZ"

Ertem, geçtiğimiz gün yapmış olduğu “Kur seviyesine düşük demek yanlış” açıklamasından sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Bülent Gedikli’nin eleştirilerine maruz kalarak “Arkadaşımız biraz tecrübesiz” şeklinde bir cevap almıştı.

Ertem’in açıklamaları için düşündüklerini aktaran Gedikli “Tam konuyu değerlendirdiğini de düşünmüyorum. Yaptığı açıklama da onu gösteriyor. Biz burada bir kur seviyesi söylemiyoruz. İkinci nokta şudur, siyasiler her zaman Merkez Bankası ile ilgili açıklama yapar, çünkü MB, kanun gereği hükümet hedefleriyle uyumlu çalışmak zorunda. Öyle bir şey söylemiş ki sanki MB ayrı bir cumhuriyet. Türkiye Cumhuriyeti yanında başka bir cumhuriyetten bahsediyormuşuz gibi bir yaklaşım var. Ben bunu zaten doğru bulmuyorum ve yıllardan beri kavgasını verdiğimiz konu” demişti.

cumhurbaşkanlığı başdanışmanı cemil ertem bülent gedikli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun