BİMER'de En Çok Memnun Olunan Hizmetler Mezarlık ve Nikah Hizmetleri

ATO Congresium’da yapılan Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yıldırım, BİMER başvurularını değerlendirerek “Vatandaş en çok mezarlık hizmetinden memnun” diyerek BİMER'e yapılan görüş ve önerilerin üzerinde durdu.

BİMER'de En Çok Memnun Olunan Hizmetler Mezarlık ve Nikah Hizmetleri
BİMER'de En Çok Memnun Olunan Hizmetler Mezarlık ve Nikah Hizmetleri Orkun
Bu içerik 357 kez okundu.

 

Bugün ATO Congresium’da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Başbakan Binali Yıldırım “AK Parti'den başka Türkiye'yi kucaklayan, ülkenin her köşesindeki vatandaşlarımızla hemhal olan, onlarla gönül bağı kuran belediye başkanları çok fazla yok. 15 yıldır iftihar tablomuz, yerel yönetimlerde bunun en çok göstergesidir. AK Parti'li belediye başkanlarımız, 30 büyükşehir belediyesinin 18'inde, geriye kalan 51 il belediyesinin 30'unda 'Halka hizmet, Hakk'a hizmet' şiarıyla çalışıyor, üretiyor, şehirlerindeki hemşehrilerine hizmet ediyor. Ben inanıyorum ve güveniyorum ki önümüzdeki seçimlerde bu tabloyu daha zenginleştireceğiz, daha da büyüteceğiz” dedi.

PARTİ KAPSAMINDA YAPILAN HİZMETLER

AK Parti kapsamında yapılan hizmetlerle hep övündüklerini ifade eden Başbakan Yıldırım “Her yaptığımızın hesabını hem halka verdik hem Hakk'a verdik. 2019'a giderken, çıtayı daha da yukarı çıkardık. Merkezi yönetimde çıta yükselince, yerel yönetimlerde de çıta yükselmiş oluyor. Yüzde 50+1'e mecburiyet yok; ama merkezi idarede iktidar olmayı kolaylaştırmak için oranların yükselmesi lazım. O bakımdan, belediye başkanlarımıza kalan süre içerisinde, çok fazla sorumluluk düşüyor.” diyerek belediye başkanlarına seslendi.

BİMER GÖRÜŞ VEŞİKAYETLERİ

BİMER görüş, öneri ve şikayetlerini değerlendiren Binali Yıldırım “Bu başvuruların bir analizini yaptırıdım, yüzde 73'ü şikayet. Geriye kalanı da istek, görüş ve öneri. Biz bu tabloyu tersine çevirmemiz gerekiyor. En fazla memnun olunan şey mezarlık hizmeti, ikinci nikah işlemleri. Bu da güzel. Ama yoğunlaşmamız gereken bu tablonun alt kısmı.” diyerek konu hakkındaki açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Alt kısmında Yol bakımı, yol yapımı, altyapı hizmetleri, zabıta işleri, taşımacılık, toplu taşımacılık, işyeri ruhsatları ve böyle gidiyor. Hatta vatandaşın işlerinin belediyelerde yavaş gittiğini, sonuçlandırılamadığını, muhatap bulmakta zorlandıklarını söylüyor vatandaşlar. Bu durumu değiştirmek bizim elimizde. Biz geçmişte bunu sonuçlandırdık. Bugünlere gelişin arkasında bu başarı var. Şimdi zaman kendimizi yenileme, geleceğe yeni heyecanlar, yeni projelerle, yeni hedeflerle bakma zamanı. Bu kadro bunu yapar mı, yapar.”

bimer başbakan binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun