Rusya'da Kaos: Üst Üste Yapılan Bomba İhbarı Moskova'yı Karıştırdı

Rusya’da yapılan birçok ihbar üzerine şehirde bomba alarmı verildi. Başkent Moskova’da gerçekleşen panik ile ilgili olarak yetkililerden açıklama yapıldı.

Rusya'da Kaos: Üst Üste Yapılan Bomba İhbarı Moskova'yı Karıştırdı
Rusya'da Kaos: Üst Üste Yapılan Bomba İhbarı Moskova'yı Karıştırdı Orkun
Bu içerik 298 kez okundu.

 

Rusya’dan gelen bir son dakika haberine göre başkent Moskova’da ihbar üzerine ihbar gelince yetkililer şehir genelinde bomba alarmı verdi. Konu ile ilgili yetkililerden yapılan açıklamada yaklaşık olarak 10 bin kişinin kalabalık yerlerden uzaklaştırıldığı belirtildli.

ÖNEMLİ MERKEZLER BOŞALTILDI

Yetkililerin açıklamalarına göre şehir genelinde 20 bölge boşaltldı. Özellikle üniversite, tren ve metro giriş çıkışlarının kapatıldığını belirten uzmanlar, alışveriş merkezlerinin de boşaltıldığını ifade etti. İhbar üzerine birçok bölgede aramaların devam ettiği belirtilirken, aramalarda köpeklerin de kullanıldığı belirtildi.

ÜNİVERSİTELER DE BOŞALTILDI

İhbar kapsamında bulunan en önemli yerler arasında Kızıl Meydan’da bulunan bir alışveriş merkezinin bulunduğunun altı çizilirken Moskova Devlet Tıp Üniversitesi ile birlikte Moskova Devlet Enstitüsü’nün de tehdit altında olduğu kaydedildi.

Bölgede arama ve şehri geniş güvenlik çemberine alma çalışmaları hızla devam ederken şu ana kadar herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı kaydedildi. 

rusya alarm moskova bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun