Dışişleri'nden THY Atina Ofisine Yapılan Saldırı ile İlgili Açıklama Yapıldı

THY’nin Atina’da faaliyetlerine devam eden ofisine karşı gerçekleştirilen saldırıya yönelik, Bakanlık’tan açıklama yayımlandı. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada faillerin yakalanarak yargılanmasının talep edildiği ifade edildi.

Dışişleri'nden THY Atina Ofisine Yapılan Saldırı ile İlgili Açıklama Yapıldı
Dışişleri'nden THY Atina Ofisine Yapılan Saldırı ile İlgili Açıklama Yapıldı Orkun
Bu içerik 285 kez okundu.

 

Bu sabah Türk Hava Yolları’nın (THY) Yunanistan’ın başkenti Atina’daki ofisine bir saldırı düzenlendi. Yetkilileri harekete geçiren bu duruma Dışişleri Bakanlığı da tepkisiz kalmadı. Bakanlık, konuyla ilgili olarak “Yunanistan'daki Türk temsilciliklerine karşı gerçekleştirilen bu eylemlerin faillerinin en kısa zamanda yakalanarak yargı önüne çıkartılmasını bekliyoruz.” dedi.

DAHA ÖNCE DE GERÇEKLEŞMİŞTİ

Maddi olarak büyük bir zarara yol açan saldırıyı kınayan Dışişleri Bakanlığı, saldırının Ruvikonas (Rubicon) adı verilen bir terör örgütü tarafından üstlenildiğinin altını çizerek, aynı örgütün 5 Şubat gününde Gümülcine Başkonsolosluğu’na saldırı düzenlediğini ifade etti. Açıklamanın devamında ise Yunanistan’da bulunan Türkiye’yi temsilen orada bulunan temsilciliklere yapılan saldırıları yapan şahıs ya da şahısların yakalanması ve gereken yargılama sisteminin de devreye girmesi gerektiği şu cümlelerle ifade edildi: “Yunanistan’daki Türk temsilciliklerine karşı gerçekleştirilen bu eylemlerin faillerinin en kısa zamanda yakalanarak yargı önüne çıkartılmasını bekliyoruz.”

thy türk hava yolları yunanistan atina saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun