Kırsal Bölgelere Yönelik Hibe Destekleri Arttı: Artık Her İlde

Hibe desteği konusunda önemli açıklamalar yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, kırsal turizm amaçlı yatırımlara yönelik 1 buçuk milyon hibe verileceğini kaydetti

Kırsal Bölgelere Yönelik Hibe Destekleri Arttı: Artık Her İlde
Kırsal Bölgelere Yönelik Hibe Destekleri Arttı: Artık Her İlde Orkun
Bu içerik 293 kez okundu.

 

Kırsal bölgelerin kalkınması ve çeşitli yatırımlarla desteklenmesi amacıyla başlatılan hibe projesi ile ilgili konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile ilgili olarak “Daha önceki etaplarda sadece 39 ilde uygulanan yenilenebilir enerji üretim tesisleri için verilen hibe desteğini bu tebliğle beraber artık 81 ile çıkardık. Ayrıca tarımsal üretime yönelik sabit yatırım konularına hindi ve kaz yetiştiriciliğine ait sabit yatırımlarını da ilave ettik” dedi.

"DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Kırsal bölgelerdeki kalkınmalara yönelik yatırımların yüzde 50 hibe desteği ile faaliyetlerini sürdüreceğini ifade eden Fakıbaba “Bakanlık olarak kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak için kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlere yönelik yatırımlarını verdiğimiz yüzde 50 hibe uygulamasıyla desteklemeye devam ediyoruz.” dedi.

Çalışmalarından bahseden Fakıbaba “Bu etaplarla 7 bin 735 adet tarıma dayalı muhtelif yatırım projesini tamamladık. Bu program kapsamındaki yatırımlar için toplam 3.3 milyar TL hibe desteği verdik. Böylelikle yaklaşık 90 bin kişiye istihdam sağladık. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında uygulanacak olan yatırımlara yönelik desteklemelerin usul ve esaslarını belirleyen Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.” dedi.

hibe ahmet eşref fakıbaba hibe desteği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun