Ucuz ve Kalitesiz Kırtasiye Malzemelerinde Kanserojen Tehlikesi

Okula başlayacak olan öğrenciler için alınacak olan yeni kırtasiye malzemeleri konusunda önemli uyarılar yapıldı. Okul için alınan bazı kırtasiye malzemelerinin kanserojen maddeler içerdiğini belirten Doç. Dr. Sandal, çocukların sağlığı için kanserojen maddeler içermediğinden emin olunan ürünlerin alınması gerektiğine işaret etti.

Ucuz ve Kalitesiz Kırtasiye Malzemelerinde Kanserojen Tehlikesi
Ucuz ve Kalitesiz Kırtasiye Malzemelerinde Kanserojen Tehlikesi Orkun
Bu içerik 464 kez okundu.

 

Öğrenciler için başlayacak olan yeni eğitim öğretim sezonu öncesinde uzmanlar tarafından kırtasiye malzemeleri konusunda önemli uyarılar yapıldı. Bunların başında kırtasiye malzemelerinin ucuz ve kalitesiz üretiminden kaynaklı kanserojen maddeler içerdiği ve bunların çocuk sağlığını olumsuz yönde etkilediği gibi durumların bulunduğu belirtildi.

"BU ÜRÜNLERDEN UZAK DURUN"

Konu hakkında DHA’ya bilgi veren SDÜ Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Gonca Sandal, bazı kırtasiye malzemelerinin kalitesiz ve ucuz malzemeden yapılmasının, çocukların sağlığını ciddi derecede tehdit ettiğini ifade ederek “Bu ürünlerden uzak durun” dedi.

'CE' VE 'TSE' BELGESİ 

Satın alınması önerilen kırtasiye malzemelerinde “CE” ile “TSE” belgesinin bulunduğuna dair ibareler olduğunu belirten Sandal “Rengarenk malzemelerde orijini belli olmayan boyaların kullanıldığını biliyoruz. Bunların çoğunluğunun kanserojen madde içerdiğinin bilinmesi gerekiyor.” dedi.

ÇOK RENKLİ MALZEMELERE DİKKAT

Çocukların renkli ürünleri sevdiğinden ötürü renkli kırtasiye malzemeleri üretiliyor. Bu konu hakkında da konuşan Sandal, bu malzemelerin birbirinden farklı birçok renkte olmasının yanlış olduğunu hatırlatarak “Albenisi olan, çok renkli, kokulu malzemeler çocuklar için tehlikelidir” diyerek aileleri kırtasiye alışverişi konusunda uyardı.

kırtasiye ofis okul kanserojen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun