ABD'de Hepatit A'ya Karşı Çamaşır Suyu Temizliği Yapılıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) Hepatit A korkusu, yetkilileri harekete geçirdi. San Diego Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarda bütün bölge çamaşır suyu ile temizleniyor. Salgınlar sonucunda bölgede 16 kişinin öldüğü kaydedilmişti.

ABD'de Hepatit A'ya Karşı Çamaşır Suyu Temizliği Yapılıyor
ABD'de Hepatit A'ya Karşı Çamaşır Suyu Temizliği Yapılıyor Orkun
Bu içerik 454 kez okundu.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin San Diego kentinde bir süredir devam eden Hepatit A, insanları sokağa çıkamaz hale getirdi. Salgın sonucunda kentte 16 kişinin öldüğü, 300’e yakın kişinin ise bölgedeki hastanelerde tedavi altında olduğu kaydedildi. Bu gelişmeler üzerine bölgedeki belediye, sıkı bir çalışma başlatarak şehrin her yerini çamaşır suyu ile yıkamaya başladı.

HAYATLARI TEHDİT ALTINDA

San Diego’da bir süredir yaşam neredeyse imkansız hale geldi. Bölgede baş gösteren salgın, insan hayatını son derece tehdit ederek hızla yayılmaya devam ediyor. Bölgede faaliyet gösteren İl Denetleme Kurumu tarafından alınan bir karar ile salgınla mücadele edileceği kaydedildi. Karar sonucunda bölgenin East Village yakasında sokaklar çamaşır suyu ile didik didik yıkanmaya başlandı.

ÜCRETSİZ AŞI YAPILACAK

Bölgeden gelen bilgilere göre San Diego Merkez Kütüphanesi’nde salgına karşı olarak aşı yapılacağı belirtildi. Aşıların herhangi bir ücret ödenmeden yapılacağını belirten yetkililer, 19 Eylül tarihinde San Diego halkını, belirlenen kütüphaneye davet etti.

Bölge belediyesinden yapılan açıklamada ise sokakların çamaşır suyu ile yıkanması operasyonunun her hafta yapılacağı belirtildi. 2017 senesi içerisinde yaklaşık son 7 aydır toplam 19 bin kişiye, salgın ile ilgili aşı yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

abd san diego hepatit a çamaşır suyu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun