İlk Tercihlerde Yerleşemeyen Adayların Üniversiteleri Belli Oldu: Kayıtlar Başlıyor

Ek yerleştirme sonuçlarını bekleyen öğrencilere müjdeli haber. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ilk yerleştirmede sonuç alamayan öğrencilerin yapmış olduğu yeni tercihlerin sonuçlarını açıkladı. Merkez, kayıt tarihlerinin 13 ile 19 Eylül arasında gerçekleştirileceğini belirtti.

İlk Tercihlerde Yerleşemeyen Adayların Üniversiteleri Belli Oldu: Kayıtlar Başlıyor
İlk Tercihlerde Yerleşemeyen Adayların Üniversiteleri Belli Oldu: Kayıtlar Başlıyor Orkun
Bu içerik 228 kez okundu.

 

Üniversite sınavında giren ve tercihleri doğrultusunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen öğrenciler için yapılan ek yerleştirmelerin sonuçları açıklandı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından akşam saatlerinde açıklanan verilere göre, ek yerleştirmeler ile yükseköğretim programlarına kayıt olmaya hak kazanan öğrenci listesi, kurumun resmi web sitesinde yer aldı.

ÖSYM’nin yayımlamış olduğu ek yerleştirme kılavuzunda, kesin kayıt tarihleri ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Buna göre üniversiteye kayıt yapmaya hak kazanan öğrenciler 13 ile 19 Eylül arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

KİMLER EK YERLEŞTİRMEDEN FAYDALANABİLİR?

Ek yerleştirme, üniversite sınavından sonra tercih yapabilen ve yaptığı tercihlerden herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyenler için yapılan bir yerleştirme işlemidir. Bu yüzden daha önce bir üniversiteye kayıt olmaya hak kazanmış adaylar ek yerleştirmeden faydalanamazlar.

 

ösym ek yerleştirme üniversite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun