Niğde'de Aralarında Milletvekilleri Bulunan 300 Kişi MHP'den İstifa Etti

MHP’te istifalar devam ediyor. Niğde’de 300 kişi Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğini duyurdu.

Niğde'de Aralarında Milletvekilleri Bulunan 300 Kişi MHP'den İstifa Etti
Niğde'de Aralarında Milletvekilleri Bulunan 300 Kişi MHP'den İstifa Etti Orkun
Bu içerik 337 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski milletvekilleri Mümin İnan ile birlikte Vedat Bayram öncülüğünde 300 kişi partiden istifa etti. Basın toplantısı düzenleyen grup, burada bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını, grup adına yapan MHP Niğde İl Yöneticisi Hakan Tereci, istifa etmelerinin gerekçesi olarak Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye katılmaları olduğunu ifade ederek açıklamalarda bulundu.

Akşener'in ve arkadaşlarının partiden ihraç edilmesinin haksız bir durum olduğuna dikkat çeken Tereci, milletin de isteğinin yeni bir parti kurulması olduğunu ve yeni partinin kurulması gerektiğine değinerek, bu nedenle istifa ettikleri belirtti. Terecei istifalarla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"İSTİFA EDİYORUZ"

“Meral Akşener ve yol arkadaşlarının haksız bir biçimde MHP'den ihraç edilmesi sonucunda Türk siyasetine yeni alanlar açmak için yeni bir partinin kurulması zorunlu hale gelmiştir. Yeni partinin kurulmasını milletimiz arzu etmiş ve partiyi yine milletimiz kurmaktır. Yeni partimizin Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş felsefesine bağlı olacağına inancımız tamdır. Kötü yönetimler neticesinde ayrışan ve birbirinden uzaklaşan toplum fertlerinin yeniden ortak paydamız olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti noktasında buluşturmak ana hedefimiz olacaktır. Bizler MHP'de siyaset yapan insanlar olarak Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılmak üzere istifa ediyoruz”

mhp meral akşener istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun