Recep Akdağ'dan Arakan'a Yardım Açıklaması: Kalıcı Barınma Kampları Yapılacak

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Arakan konusunda gerçekleştirilen toplantıda açıklamalar yaptı. Akdağ “Bangladeş hükümetiyle görüşmelere başladık. Fırsat verilsin, biz Türkiye Cumhuriyeti olarak sivil toplumumuzla gideceğiz ve kalıcı barınma kampları yaparak, bu hizmetleri vereceğiz” şeklinde konuştu.

Recep Akdağ'dan Arakan'a Yardım Açıklaması: Kalıcı Barınma Kampları Yapılacak
Recep Akdağ'dan Arakan'a Yardım Açıklaması: Kalıcı Barınma Kampları Yapılacak Orkun
Bu içerik 259 kez okundu.

 

Bugün düzenlenen Arakan’a yardım konulu toplantıda Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık biraraya geldi. Toplantı AFAD Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirildi. Akdağ tarafından yapılan açıklamada “Kızılay ile Sağlık Bakanlığı, Diyanet Vakfı başta olmak üzere sivil toplumla beraber ciddi bir kampanya başlatacağız. Bir taraftan hükümetimizin kaynakları bir taraftan Arakan için daha önce yaşadığımız gibi Türk milletinin cömert tavrıyla oluşturduğumuz finans kaynaklarıyla Arakanlı kardeşlerimize yardım elimizi bir kez daha uzatacağız. Türkiye, bu konularda insanlığın vicdanı olmuştur ve böyle olmaya da devam edecek. Bu, bizim inançlarımızın ve var oluşumuzun bir gereği” denildi.

"ZULÜMLER DURDURULABİLİR"

Bu tip insanı dramların önüne geçilebileceğini belirten Başbakan Yardımcısı Akdağ “Aslında bu zulümler durdurulabilir. Myanmar'ın bu hususta, uluslararası topluma ve BM'ye karşı nasıl bir gücü olabilir ki? Suriye'deki zulmü aslında BM gerçekten samimiyetle durdurmak isterse durduramaz mı? İki günlük iştir. Bu niyetle alakalı bir şey. Arakan'da da mesele budur. Dünyanın zengin ülkeleri, bir günlük harcamalarını verseler 40 defa yeter. Yeter ki fırsat verilsin. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ve Türk milleti olarak biz orada olmaya ve Arakanlı kardeşlerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Önemli olan orada, kalıcı ve sürekli bir yardımı sağlamak. Şu anda bunun peşindeyiz. Bangladeş hükümetiyle görüşmelere başladık. Fırsat verilsin, biz Türkiye Cumhuriyeti olarak sivil toplumumuzla gideceğiz ve kalıcı barınma kampları yaparak, bu hizmetleri vereceğiz” dedi.

recep akdağ arakan bangladeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun