Konya'da KOMEK Kurs Kayıtları Başlıyor: O Dersler İlk Defa Verilecek

Konya’da gerçekleştirilecek olan KOMEK ile birlikte ASEM kursları için kayıtlar başlıyor. Kayıtlar 11 Eylül ile 24 Eylül arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Konya'da KOMEK Kurs Kayıtları Başlıyor: O Dersler İlk Defa Verilecek
Konya'da KOMEK Kurs Kayıtları Başlıyor: O Dersler İlk Defa Verilecek Orkun
Bu içerik 340 kez okundu.

 

Konya’da yapılacak olan Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Eğitim ve Sanat Merkezleri’ne kayıtlar başlıyor. Kayıtların 11 ile 24 Eylül arasında yapılacağı belirtilirken, kayıtlar online olarak internetten gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOMEK’in geçtiğimiz 3 yıl içerisinde sürekli yaygınlaştığını ifade ederek Konya içerisinde toplamda 60 yerde faaliyete geçtiğini belirtti. Akyürek “Bütün hemşehrilerimiz mutlaka KOMEK sertifikası alsınlar. Hem iş bulmaları kolaylaşacak hem de sosyal çevre, komşuluk ilişkilerini güçlendirme, yeni dostlar edinme imkanına kavuşacaklar” dedi.

KAYITLAR İNTERNET ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bu sene içerisinde ilk defa uygulanacak olduğu belirtilen görme engelliler için aşçılık, işitme engelliler için de e-KPSS kurslarının başlayacağı belirtildi. Kayıtların Eylül ayının 11’i ile 24’ü arasında internet üzerinden gerçekleştirileceğini ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kayıtların www.komek.org.tr ve www.konya.bel.tr adresinden yapılacağını belirtti.

konya komek tahir akyürek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun