Başbakan Binali Yıldırım: Havacılıkta 10 Yıl İçerisinde Türkiye Merkez Ülke Olacak

Eskişehir’de STK ile birlikte iş temsilcileri ile görüşen Başbakan Yıldırım burada Türkiye’nin ilerleyen yıllarda havacılığın merkezi olacağına dair açıklamalar yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım: Havacılıkta 10 Yıl İçerisinde Türkiye Merkez Ülke Olacak
Başbakan Binali Yıldırım: Havacılıkta 10 Yıl İçerisinde Türkiye Merkez Ülke Olacak Orkun
Bu içerik 233 kez okundu.

 

Başbakan Binali Yıldırım, önümüzdeki 10 sene içerisinde havacılık konusunda Türkiye’nin merkez ülke olacağını belirtti.

Eskişehir’de STK’lar ile iş adamları ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım burada önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkan satırlar şöyle:

“Ülkemizin geleceği parlaktır geleceğimiz aydınlıktır. daha çok yatırım yapacağız. Daha çok üreteceğiz. Daha fazla istihdam olacak. Daha fazla üretim olacak. Ürettiklerimizi de satacağız. Bir de adil paylaşım sağlandığında, ülkemiz gelecete parmakla gösterilken ülkeler arasında olacaktır. Biz bunları yaparken eteklerimizden tutup aşağıya çekmek isteyenler geçmişte oldu, gelecekte de olacak. İhracatı artırmamız lazım”

“1970'li yıllarda havacılığın merkezi Amerika kıtasıydı. 80'li yıllarda Avrupa'ya geçti. Önümüzdeki 10 yıl için de havacılığın merkezi Türkiye'dir. O yıllarda zenginlik doğudan batıya hicret ediyordu. Şimdi batıdan doğuya döndü. İster batıdan doğuya ister doğudan batıya Türkiye'den geçmeden edemezsiniz.”

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİ SAĞLAM”

“Türkiye'nin ekonomisi sağlam. Bak üzerinden darbe geçti. Avrupa'yı ikiye katladık. Bütün felaket telllalları sokağa çıktı. Her türlü aracı kullandılar. Alma ağacının altında oturmayacağız. Satma ağacının altında oturacağız. İhracata dayalı büyümenin gerektirdiği adımları atıyoruz. Gelin hepimiz ihracatçı olalım. Dünya kazan biz kepçe dolaşalım.”

binali yıldırım başbakan havacılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun