Melih Gökçek'i "Yeşil Düşmanı" İlan Edenlere Cevap: "Ankara 2 kat büyüdü"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek tarafından yapılan açıklamada ÖDTÜ Rektörlüğü ile yapılan protokol gereğince 4,5 kilometre uzunluğunda açılacak yolun bir rekor olduğu belirtildi.

Melih Gökçek'i
Melih Gökçek'i Orkun
Bu içerik 300 kez okundu.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Melih Gökçek’in sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Ankara'ya yapılan bu büyük hizmet nedeniyle anlayış gösteren ODTÜ camiasına, Ankara'lılar adına bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi.

ODTÜ ile  yapılan protokol anlaşmasına ilişkin olarak da açıklama yapan Gökçek “Bazı arkadaşlar ‘ağaç katliamı, yeşil düşmanı’ diye tepki gösteriyorlar. Ben Belediye Başkanı olduğumda kişi başı yeşil alan 2.08 m2 idi. Ankara 2 kat büyüdü. Ama şu an kişi başı yeşil alan 19.8 m2. Nüfus sabit kalsaydı kişi başı 39.6 m2 olacaktı. Bu bir Türkiye rekorudur. Bizi yeşil düşmanı ilân edenlerin alnını karışlamak hakkımızdır diye düşünüyorum” dedi.

Gökçek’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“ODTÜ Rektörlüğü ile yapılan protokol gereği açılacak 4,5 km'lik yolu bir gecede açarak Büyükşehir Belediyesi bir rekora daha imza attı..” “Ankara'ya yapılan bu büyük hizmet nedeniyle anlayış gösteren ODTÜ camiasına Ankara'lılar adına bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz..” “Bazı arkadaşlar ağaç katliamı,yeşil düşmanı diye tepki gösteriyorlar. Ben Belediye Başkanı olduğumda kişi başı yeşil alan 2.08 m2 idi.” “Ankara 2 kat büyüdü. Ama şu an kişi başı yeşil alan 19.8 m2.. Nüfus sabit kalsaydı kişi başı 39.6 m2 olacaktı. Bu bir Türkiye rekorudur..” “Bir başka deyişle 71 yıl boyunca Ankara'ya dikilen ağaç kadar ağacı her yıl Melih Gökçek Ankara'ya ilave etmiş.” “Bizi yeşil düşmanı ilân edenlerin alnını karışlamak hakkımızdır diye düşünüyorum.” “Biz 1071 Malazgirt Bulvarı’nı yaparken "yeşili katlediyorsunuz" diye yaygara koparanlar, bulvar'daki̇ ağaçları diktiğimizde şok oldular.” “Bu yol gereksiz diyenler, şimdi yolu en çok kullanan kişiler. Günde 105.000 aracın geçtiği Malazgirt Bulvarı’na gerek yok diyenler utandılar.” “Bugün İncek'e doğru açılan yeni bulvar Konya yolunun alternatifi oluyor ve şehir hastaneleri trafiğini çözüyor...” “Bu yolu en çok kullananlar gene ODTÜ'liler olacak... Ayrıca taşınan ağaçların en az iki katını ODTÜ’ne dikmeyi taahhüt ettik. Ayrıca yapılan protokol gereği ODTÜ'den alınan arazi kadar arazi ODTÜ'ne bitişik hazine arazilerinden ODTÜ'ne tahsis edilecek...” “Yaygara koparanlar ODTÜ'ni temsil etmeyen gruplar.. Sağduyulu ODTÜ mensuplarına Ankara adına tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

ankara melih gökçek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun