B2 Vitamini Eksikliğini Hafife Almayın

Biyoloji konusunda çeşitli araştımaları olan Kanser Araştırmacısı Vasfiye Goca Boran, B2 vitamininin eksikliğinin vücutta yarattığı olumsuz etkilerden bahsetti. Boran, B2 vitamin eksikliğinin kansere kadar götürdüğünü ifade etti.

B2 Vitamini Eksikliğini Hafife Almayın
B2 Vitamini Eksikliğini Hafife Almayın Orkun
Bu içerik 751 kez okundu.

 

Biyolog Kanser Araştırmacısı Vasfiye Goca Boran, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptığı çalışmalarla biliniyor. B2 vitamini eksikliği konusunda önemli açıklamalar yapan Boran, bu durumun birçok hastalığı da beraberinde getirdiğini ifade etti.

Biyolog Kanser Araştırmacısı Vasfiye Goca Boran, öncelikle İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonrasında yine İstanbul Üniversitesi’nde Onkoloji Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini devam ettirdi.

BELİRTİLERİ NELERDİR?

B2 vitamini eksikliğinin vücutta yarattığı olumsuz etkilerden söz eden Boran, “Vücutta iltihaplanma, ciltte kızarıklık, ayak altlarında yanma, kulak ve burunda pullanma, titreme, sersemlik, hareketlerde ağırlaşma, sindirim bozukluğu, saç dökülmesi, gözlerde yanma ve kuruluk en belirgin etkileridir” dedi.

Kişiden kişiye bağlı olarak değişen aşırı alkol kullanımı, antibiyotik kullanımı ve çeşitli yatıştırıcıların vücutta bulunan B2 vitamini eksikliği oluşturduğunu ifade eden Boran “B2 vitamini normal pişirme ile azalmaz. Fakat bol su ile pişirilip sonra o su atılırsa B2 vitamini suya geçerek kaybolur. B2 vitamini et, süt, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagillerde bol miktarda bulunmaktadır. Riboflavin için bu gıdalar önemli kaynaklardır” dedi.

b2 vitamin vitamin eksikliği sağlıklı yaşam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun