Manisa'da Kaşıklı Müzikli Psikolojik Terapi Etkinliği Yapıldı

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ndeki Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi görmekte olan hastalar, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gösteri güzenledi. Etkinlikte, hastalar kaşıklarla gösteri düzenledi. Etkinlik oldukça dikkat çekti.

Manisa'da Kaşıklı Müzikli Psikolojik Terapi Etkinliği Yapıldı
Manisa'da Kaşıklı Müzikli Psikolojik Terapi Etkinliği Yapıldı Orkun
Bu içerik 335 kez okundu.

 

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne bağlı olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi görmekte olan şizofreni, atipik psikoz, bipolar bozukluk gibi hastalara sahip vatandaşlar tarafından etkinlik düzenlendi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Erol Ozan tarafından yapılan açıklamada merkezin 2014 senesinde hizmete girdiği belirtildi.

"MÜZİK RUHUN GIDASI"

Yapılan kaşıklı müzikli etkinlik ile ilgili konuşan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Erol Ozan “Müzik ruhun gıdası anlayışıyla merkezimizde düzenlediğimiz müzikli etkinliklerimiz hastalarımızın tedavilerinde önemli etkiler yaratıyor. Müzik etkinlikleriyle hastalarımız daha çabuk sosyalleşebiliyor ve topluma kısa bir zamanda kendi adapte edebiliyor. Artık içine kapanık toplum uzak bir birey olmak yerine 'toplumda ben de varım' diyerek kısa zamanda kendini sosyalleştiriyor” dedi.

Kurumda çalışan görevli Müzik Öğretmeni Murat Gözeten “Ritim insanın hayatının her alanında yer almaktadır. Kalbimiz bile bir ritimle atarken, yürürken bile ritimle yürüyoruz. Eğer bu ritmi tam olarak tutturduğunuz zaman insanın hem sağlığına hem de psikolojisine olumlu etkiler ortaya çıkıyor. Biz de hastalarımıza müzik eşliğinde hayatlarında ritim tutturmayı öğretiyoruz. Ritim sayesinde hem yöresel kültürlerimizi öğreniyorlar hem de eğleniyorlar. Ayrıca ritim eşliğinde el ve yüz koordinasyonlarını sağlayarak, psikolojik rahatlama yaşıyorlar” dedi.

psikoloji manisa etkinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun