Kazakistan Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çağlayan Konusunda Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan’a ziyaret etmeden önce havalimanında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, açıklamalarında Zafer Çağlayan konusuna da değinerek “Bu adımı Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum” dedi.

Kazakistan Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çağlayan Konusunda Açıklama
Kazakistan Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çağlayan Konusunda Açıklama Orkun
Bu içerik 262 kez okundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti öncesinde havalimanında basın mensuplarına çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, açıklamalarında Zafer Çağlayan konusuna da değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Şu anda bunu hukuki bir mantık içerisinde yorumlamak zaten mümkün değil. Burada bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı, açık söylüyorum, ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Zira burada şahsına yönelik bir iddiayı ortaya koyabilmiş değiller. Neymiş 'İran'la ilgili yaptırımları delmiş' İran'a biz bir defa herhangi bir yaptırım uygulama kararı Türkiye olarak almadık ki. Bizim İran'la ikili ilişkilerimiz var, hassas ilişkilerimiz var. İran'dan özellikle doğalgazımızın, petrolün bir kısmını oradan alıyoruz. Biz bunu kendilerine de o zaman söyledik. Ben bunları Sayın Obama'ya da söyledim, diğer bu konularla ilgilenen kişilerine, başta Dışişleri Bakanları olmak üzere onlara da söyledik. Yani dedik 'Biz burada böyle bir yaptırım içerisine girmeyiz.' Bu ekonomik ilişkileri yürüten bakanımız kim? Ekonomi Bakanı. Ekonomi Bakanı hükümetin attığı bu adıma ne yapacaktır? Uygulayanlardan bir tanesi olacaktır. Dolayısıyla atılan bu adımlar tamamen siyasidir. Amerika bir defa bu konuyu -tabii bu gidişimizde orada da inşallah görüşme fırsatı buluruz- gözden geçirmesi lazım. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Sarraf olayı da öyledir. Halk Bankamızın Genel Müdür Muavini Hakan Bey ile ilgili konu da öyledir. Bunların hepsi. Diğer isimler yine öyledir.”

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan zafer çağlayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun