Hapiste 4 Tutuklu Tarafından Tecavüze Uğradığını İddia Etti

Nevşehir E Tipi Cezaevi’nde gerçekleşen tecavüz vakası iddiaları sonucunda soruşturma başlatıldı. 21 yaşındaki Ü.Ç.nin, koğuştaki 4 kişi tarafından tecavüze uğradığı öne sürüldü.

Hapiste 4 Tutuklu Tarafından Tecavüze Uğradığını İddia Etti
Hapiste 4 Tutuklu Tarafından Tecavüze Uğradığını İddia Etti Orkun
Bu içerik 429 kez okundu.

 

2014 senesinde Diyarbakır’da çocuğun cinsel istismarı suçlarından dolayı tutuklanan 21 yaşındaki Ü.Ç. 15 yıllık hapis cezası aldı. Birçok cezaevi değiştiren Ü.Ç. en son Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’ne yerleştirildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Burada 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını iddia eden Ü.Ç. durumu babasına anlattı. Baba M.Ç. ise durumu Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ile birlikte Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Baba M.Ç. dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Oğlum cezaevinde 4 kişinin tecavüzüne uğramıştır. H.Z. isimli tutuklu çocuğum ile birlikte Tokat Cezaevi'nde kalmıştır. Orada da buna benzer olaylar olmuştur. H.Z., Tokat Cezaevi'nde olanları anlatmakla tehdit ederek çocuğuma tecavüz etmiştir. Çocuğum bu durumu cezaevi yetkililerine söylemiş, ancak H.Z. ile aynı koğuşa verilmiştir. Güvenlik zaafiyetinden dolayı oğlumun başına bu vahim olay gelmiştir. Cezaevi yöneticileri başta olmak üzere çocuğuma tecavüz eden 4 kişiden şikayetçiyim. Bu olay nedeniyle oğlumun psikolojisi bozulmuştur. Ayrıca oğluma tecavüz eden kişiler, oğlumun kaldığı koğuşun yanındaki koğuşa yerleştirilmiştir. Bu nedenle oğlumun can güvenliğinden endişe etmekteyim”

hapis tecavüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun