Bakan Kurtulmuş'tan Özbekistan'a 'Tam Destek' Açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Özbekistan’ın turizm konusunda atacağı adımlara yönelik konuştu. Kurtulmuş, açıklamalarında “Türkiye olarak her türlü desteği sağlamaya, her türlü birikimimizi paylaşmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

Bakan Kurtulmuş'tan Özbekistan'a 'Tam Destek' Açıklaması
Bakan Kurtulmuş'tan Özbekistan'a 'Tam Destek' Açıklaması Orkun
Bu içerik 310 kez okundu.

 

Özbekistan’ın turizm konusunda yapacağı yenililklere Türkiye olarak destek vereceklerini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan’dan Türkiye’ye gelen Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşit Kuçkarov ile görüştü.

Görüşme sonrasında açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, şu ifadelere yer verdi:

HER TÜRLÜ BİRİKİMİMİZİ PAYLAŞMAYA HAZIRIZ

“Özbekistan çok geniş tarihi, kültürü ile hakikaten dünyanın önemli turizm merkezlerinden birisi olmaya adaydır. Özbekistan'ın turizm alanında yapacağı bütün atılımlarda Türkiye olarak her türlü desteği sağlamaya, her türlü birikimimizi paylaşmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Özbekistan'ın sahip olduğu kültürel miras aynı zamanda Türk halkının da kabul ettiği kültürel bir mirastır. Dolayısıyla Özbekistan'a taşıdığı bu kıymet dolayısıyla ayrıca değer veririz”

İki ülkenin de birbirleri ile kardeş olduğunu ifade eden Numan Kurtulmuş, el ele vererek daha güzel günlere beraber adım atılacağına yönelik açıklamalarda bulundu.

özbekistan numan kurtulmuş turizm bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun