İstanbul'da Taksilere Zam: Kısa Mesafe 10 Lira Olurken Kilometre Başı 2,5 Lira Oldu

İstanbul’a taksi ücretlerinde değişikliğe gidildi. Yapılan zam ile birlikte açılış ücreti 4 lira olurken, kısa mesafe ücreti ise 10 Türk Lirası olarak değişti. Bunların haricinde kilometre başı ücret ise 2,5 lira oldu.

İstanbul'da Taksilere Zam: Kısa Mesafe 10 Lira Olurken Kilometre Başı 2,5 Lira Oldu
İstanbul'da Taksilere Zam: Kısa Mesafe 10 Lira Olurken Kilometre Başı 2,5 Lira Oldu Orkun
Bu içerik 307 kez okundu.

 

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) tarafından yapılan değişiklik ile birlikte İstanbul’daki taksi ücretlerine zam geldi. Kısa mesafe ücretinin 10 lira olarak belirlendiği zamda böylece yüzde 15 oranında bir zam gerçekleşmiş oldu.

Konu ile ilgili konuşan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur, şunları kaydetti:

“Taksimetre ücretlerine iki yıl üzerine zam adı altında yüzde beş oranında düzenleme yapılması artan giderlerimizin yanında bizleri çok zorlayan bir durum olmuştu. Yaptığımız başvurular ve görüşmeler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyemiz taksicilerin çalışma şartlarını görmezden gelmemiş ve her yıl yaşanan zam polemiğini sonlandırmıştır. Bizler için her yıl zam yapılacak olmasının karara bağlanması son derece önemlidir. Belirlenen oran da esnafımıza nefes aldıracaktır. İBB yetkililerimize kendim ve esnafım adına müteşekkirim.”

HER YILIN EYLÜL AYINDA DEĞİŞECEK

Bugün yapılan Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) tarafından değiştirilen ücretlendirmelere göre taksimetre ücretleri bundan sonra Eylül ayı içerisinde TEFE ile TÜFE, asgari ücret, yakıt zammı oranlarının ortalamasına göre değişecek.

taksi istanbul zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun