Bakan Soylu'dan CHP'li Tanrıkulu'na Sert Sözler

İçişleri Bakanı Soylu, Cumhuriyet Halk Partili Tanrukulu’na yönelik açıklamalarda bulundu. Soylu “Silahlı insansız hava araçlarını bir şekilde suçlamaya çalışırken terörle yaptığımız mücadeleden incindikleri açıkça ortadadır. Ana muhalefet partisinin bu milletvekilini acilen çağırıp ağzının payını vermesi lazım” dedi.

Bakan Soylu'dan CHP'li Tanrıkulu'na Sert Sözler
Bakan Soylu'dan CHP'li Tanrıkulu'na Sert Sözler Orkun
Bu içerik 312 kez okundu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakanlık Konferans Salonu’na Zabıta Haftası nedeniyle katılarak burada zabıtalara yönelik olarak açıklamalar yaptı. Türkiye’nin yıkıcı değil yapıcı bir ülke olduğunu kaydeden Soylu, Türkiye’nin dünyaya birçok kültür mirası bıraktığını ifade etti. Savaştan kaçan insanlara kapılarını açan bir ülke olduklarını belirten Soylu “Bugün dünyada seyrettiğimiz kanlı ve trajikomik tiyatro, bir ülkenin seçime gidecek parti liderlerinin televizyonda Türkiye karşıtlığı üzerinden oy devşirmeye çalışmaları bizim bu köklü mazimize yeniden el uzatmamızın ve oradan güç alarak geleceği inşa etmek için 1923'e, 1071'e, 2023'e, 2053'e, 2071'e el uzatmamızın temel anlamı bu yüzdendir. Bu yaşananlar basit bir Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı değildir. Bu çok daha büyük rahatsızlığın, korkunun ürünüdür. Bu ülkeyi bir kültürel bombardımana tutup bırakın Osmanlı ve Selçuklu'yu darbelerle ve darbe anayasalarıyla beraber 1960 öncesini bile unutturmaya çalışan anlayışın neticesidir. Ne ile karşı karşıya kaldığımızı biliyoruz. Oysa Türkiye unutturulmaya ve değiştirilmeye çalışılan mazisine hiçbir şekilde dönemsel ayrım yapmadan el uzatmış ve oradan güç alarak bugün ihracatını 150 milyar doların üzerine, büyümesini de yüzde 5 seviyelerine çıkarabilmiştir” dedi.

"AĞZININ PAYINI VERMESİ LAZIM"

Bakan Soylu, Cumhuriyet Halk Partili Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA konusundaki açıklamalarına yönelik olarak “Silahlı insansız hava araçlarını bir şekilde suçlamaya çalışırken terörle yaptığımız mücadeleden incindikleri açıkça ortadadır. Ana muhalefet partisinin bu milletvekilini acilen çağırıp ağzının payını vermesi lazım” dedi.

içişleri bakanlığı süleyman soylu sezgin tanrıkulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun