Bakan Zeybekçi'den Eski Bakan Çağlayan Açıklaması: "Aslolan Türkiye'nin Çıkarlarıdır"

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, eski bakan Çağlayan hakkında açıklama yaptı. Zeybekçi “Eski Bakan Çağlayan'ın Türkiye'nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır, bizim için aslolan Türkiye'nin çıkarlarıdır” şeklinde konuştu.

Bakan Zeybekçi'den Eski Bakan Çağlayan Açıklaması:
Bakan Zeybekçi'den Eski Bakan Çağlayan Açıklaması: Orkun
Bu içerik 306 kez okundu.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özbekistan’ın Başbakan Yardımcısı Cemşit Kuçkarov ile görüşen Bakan Zeybekçi, bu görüşmeden sonra basın mensupları ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Zeybekçi, Almanya’daki Gümrük Birliği konusunda şunları söyledi:

“Almanya'nın Gümrük Birliği'nin güncellenmesini engelleme hakkı yok, bizim muhatabımız AB. AB ile GB görüşmelerinde bir sorun yok, süreç devam ediyor”

Bakan Zeybekçi, eski Bakan Çağlayan hakkında da “Ekonomi eski Bakanı (Zafer) Çağlayan'ın Türkiye'nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır, bizim için aslolan Türkiye'nin çıkarlarıdır. İran'a yönelik (ABD) ambargolarının delindiği iddiaları var ama bir Türk bakan hakkında başka bir ülkenin bulunduğu iddia ispatlanmalı” şeklinde konuştu.

RUSYA VE DOMATES KONUSU

Açıklamalarında Rusya ile devam etmekte olan domates krizinden de bahseden Zeybekçi “Rusya ile ticarette domates dışında engellenen bir tarım ürünü kalmadı, bu konunun da bir an önce çözülmesini istiyoruz” dedi.

 

ekonomi bakanı nihat zeybekçi zafer çağlayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun