Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'de Etkili Olan Kasırgaya Yönelik Uyarı

Dışişleri Bakanlığı tarafından Amerika Birleşik Devletleri kapsamında bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda Karayipler ile Florida eyaletlerine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının dikkatli olması gerektiği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'de Etkili Olan Kasırgaya Yönelik Uyarı
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'de Etkili Olan Kasırgaya Yönelik Uyarı Orkun
Bu içerik 293 kez okundu.

 

Dışişleri Bakanlığı tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde hakim olan kasırgaya yönelik bir uyarı metni yayımlandı.

Yayımlanan uyarı mesajı şöyle:


“Karayipler Bölgesinde ortaya çıkan ve en yüksek seviye olan ’Kategori 5’ olarak sınıflandırılan ’İrma kasırgası’, Karayipler ve Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Eyaleti ile sözkonusu bölgelerin etrafındaki alanlarda etkili olmaktadır. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın zorunlu kalmadıkça önümüzdeki günlerde sözkonusu bölgelere seyahat etmekten kaçınmalarında fayda bulunmaktadır. Halen sözkonusu bölgelerde bulunan vatandaşlarımızın ise, şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları, olası gelişmelere hazırlıklı bulunmaları, her koşulda müteyakkız olmaları ve yerel makamların yaptıkları/yapacakları duyuruları yakından takip etmeleri önem arzetmektedir.

Havana, Santo Domingo, Karakas, Vaşington Büyükelçiliklerimiz ve Miami Başkonsolosluğumuz, kasırganın seyrine göre yerel makamlardan aldıkları bilgileri sosyal medya kanallarında güncel olarak paylaşmaktadırlar. Vatandaşlarımıza, yerel makamların ikazlarının yanısıra, sözkonusu temsilciliklerimizin duyurularını takip etmeleri tavsiye edilmektedir. Kasırgadan etkilenen vatandaşlarımızın aşağıdaki numaralar/internet siteleri üzerinden Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezine ve ilgili temsilciliklerimize ulaşmaları mümkündür.”

 

dışişleri bakanlığı amerika birleşik devletleri kasırga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun