MHP'den Flaş Bahçeli Açıklaması: "Kimseye Verilmiş Söz Yok"

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, bir süredir siyaset gündeminde yer alan Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağına yönelik haberlere açıklık getirdi. Büyükataman “Dünden bugüne kimseye verilmiş söz yok” dedi.

MHP'den Flaş Bahçeli Açıklaması:
MHP'den Flaş Bahçeli Açıklaması: Orkun
Bu içerik 293 kez okundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Geneş Sekreteri İsmet Büyükataman, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında son dönemlerde ortaya atılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağına yönelik iddialara yönelik açıklamalar yapan Büyükataman “Pazarlık görüntüsü verecek hiçbir şeyin içinde olmayız. MHP tek başına iktidarı hedefleyen bir partidir, niçin 2019'da ülkücü bir cumhurbaşkanı olmasın?” dedi.

"İLK TURDA SEÇİLMENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN NELER OLDUĞUNU HESAPLIYORLAR"

Açıklamaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Büyükataman “Olası riskleri, ilk turda seçilmenin önündeki engellerin neler olduğunu hesaplıyorlar. 2. tura kalmış olması halinde sıkıntıların neler olabileceğini şimdiden öngörmek isteyebilirler. Ancak MHP'nin iktidara destek vermesinin arkasındaki gerekçe bellidir. O da ülkenin geleceğidir” dedi.

Büyükataman açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“İktidara verdiğimiz desteği kimse yanlış bir yöne çekmesin. MHP pazarlık görüntüsü verecek hiçbir şeyin içinde olmaz. Kapalı kapılar arkasında küçük hesapların peşinde olmaz. Sayın Genel Başkanımızın bugüne kadar yaklaşımına bakıldığında bu meyanda yapılan haberlerin maksatlı olduğu açık. Kimse sapla samanı birbirine karıştırmasın. MHP'nin tek başına iktidar olma iddiası vardır. 2019'daki Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği genel seçimi ve yerel seçimlerde MHP kendi adaylarıyla mücadelesini verecektir. 2019'da niye ülkücü bir cumhurbaşkanı olmasın? Arzumuz budur. MHP kimseye dolgu malzemesi olacak bir siyasi hareket değildir. Dünden bugüne kimseye verilmiş bir sözümüz yok”

 

devlet bahçeli mhp ismet büyükataman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun