Orgeneral Akar'dan Fotoğraf Açıklaması: "İnanç Konusu Allah ile Kul Arasındadır"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’dan son günlerde gündeme gelen 30 Ağustos Resepsiyonu fotoğrafı ile ilgili açıklama geldi. Orgeneral Akar tarafından yapılan açıklamada “İnanç konusu Allah ile kul arasındadır” denildi.

Orgeneral Akar'dan Fotoğraf Açıklaması:
Orgeneral Akar'dan Fotoğraf Açıklaması: Orkun
Bu içerik 321 kez okundu.

30 Ağustos Resepsiyonu’na katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın eşinin başını örtmesi ile ilgili konu uzun süredir gündemde yerini korumaya devam ediyor.

Orgeneral Akar, Milliyet Gazetesi’nden Serpil Çevikcan’a konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak eşi Şula Akar'ın, hava serin olduğu için sırtına aldığı şalı Kur'an okunmaya başladığında başına aldığını, bu hareketin tamamen refleks olduğunu ve inancın Allah ile kul arasında bir olgu olduğunu aktardı.

Milliyet Gazetesi’nin yaptığı habere göre, Orgeneral Hulusi Akar’ın konunun gündeme taşınmasını değerlendirdiği açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"BU BİR REFLEKS"

“Yorumları o da takmadı, ben de takmadım. Sırtında şal vardı. Biraz serindi. Hemen üstüne aldı. Kuran'ı Kerim okunurken de şalını başına götürdü. Bu bir refleks. İnanç konusu Allah ile kul arasındadır. Ama olayı nerelere getirdiler. Ta laikliğe kadar hatta Atatürk'e kadar. Dur, yavaş, bu kadar da ileri gitme. Ne alakası var!”

hulusi akar orgeneral resepsiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun