İçki Devi Mey'den Flaş Karar: CEO Yorgancıoğlu Görevi Bırakıyor

Uzun zamandır görevini sürdüren Galip Yorgancıoğlu Mey İçki CEO’luğu görevini bırakma kararı aldı. Yorgancıoğlu 1 Ekim’den itibaren Mey İçki’deki görevini Levent Kömür’de bırakacak.

İçki Devi Mey'den Flaş Karar: CEO Yorgancıoğlu Görevi Bırakıyor
İçki Devi Mey'den Flaş Karar: CEO Yorgancıoğlu Görevi Bırakıyor Orkun
Bu içerik 560 kez okundu.

 

Mey İçki’de CEO olarak görev alan Galip Yorgancıoğlu 2004 senesinden beri şirkette bulunuyordu. 2011 senesinde Mey İçki’nin Diageo kapsamında bulunmasından sonra Yorgancıoğlu Mey-Diageo Türkiye CEO’su olmuş, ve bu tarihe  kadar görevini başarı ile yürütmüştü.

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi şirketi arasında bulunan Mey Alkollü İçecekler San. ve Tic. A.Ş. bu listede 315’inci sırada bulunuyor.

Türk rakısının dünyaya tanıtılması ve satılması konusunda büyük işlere imza atan Yorgancıoğlu, Japonya’dan İspanya’ya kadar Türk rakısının ihraç edilmesinde önemli rol oynadı. Yorgancıoğlu’nun CEO’luk yaptığı dönemlerde rakı ihracatının 10 milyon litreye ulaştığı da kaydedildi.

MEY İçki tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Ekim tarihinden itibaren şirketin CEO’luk görevi Levent Kömür’e devredilecek.

LEVENT KÖMÜR KİMDİR?

Mey İçki’de uzun zamandır Satış Direktörlüğü olarak görev alan Levent Kömür 1 Ekim tarihinden itibaren şirketin CEO’su, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Direktörü olarak görevine devam edecek.

 

mey içki ceo galip yorgancıoğlu levent kömür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun