Ferhat Göçer 'Sağlık Okuryazarlığını Artırma Projesi' Kapsamında Bakanlık Danışmanı Oldu

Şarkıcılık mesleğini sonradan seçen, aslen doktor olan Ferhat Göçer, Sağlık Bakanlığı’na danışman olarak atandı. Ünlü şarkıcı bu göreviden ötürü aylık 5 bin TL ücret alacak.

Ferhat Göçer 'Sağlık Okuryazarlığını Artırma Projesi' Kapsamında Bakanlık Danışmanı Oldu
Ferhat Göçer 'Sağlık Okuryazarlığını Artırma Projesi' Kapsamında Bakanlık Danışmanı Oldu Orkun
Bu içerik 298 kez okundu.

 

Normalde doktorluk görevini icra eden; fakat bir süre sonra sesinin güzelliğinin farkında olduktan sonra şarkıcılığa geçiş yapan bundan dolayı doktorluk görevi için yeterince vakit bulamayan Ferhat Göçer, profesyonel yaşantısında şarkıcılık yapmaya devam ediyor. Son günlerde alınan bir karar neticesinde Sağlık Bakanlığı’nda danışman olarak atandığı belirtilen Göçer’in sağlık okuryazarlığını artırma projesinde yer alacağı ifade edildi.

AYLIK MAAŞI 5 BİN LİRA

Sağlık Bakanlığı’ndaki sağlık okuryazarlığını artırma projesinde yer alan Göçer, burada danışmanlık yaparak aylık 5 bin lira maaş alacak. Bu görev kapsamında semirlerler veren Göçer, tanıtım filmlerinin hazırlanlamasında yer alarak, çeşitli konularda halkı bilinçlendirmeye çalışıyor.

Atandığı görev hakkında konuşan ünlü şarkıcı Ferhat Göçer “Cerrahlık arada bir yapılacak iş değil. Şu an müziğe ağırlık verdiğim için yapamıyorum ama doktor olarak sağlık okuryazarlığı projesinde çalışmaktan onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

ferhat göçer sağlık bakanlığı danışman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun