Başbakan Yıldırım: "3 Aylık Süreden Sonra Otomatik Çıkma Diye Bir Şey Yok"

Kuzey Irak’ta gerçekleşmesi düşünülen referandum ile ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım “Bölgesel yönetimin yapmaya çalıştığı referandum kararının vahim hata olacağını hep söyledik. Bu referandum yapılmamalı” şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım:
Başbakan Yıldırım: Orkun
Bu içerik 249 kez okundu.

 

Basın mensuplarının Başbakan Binali Yıldırım’a yönelttiği 130 kişinin 3 aylık süreç içerisinde Türkiye’ye dönmedikleri taktirde ne olacağına yönelik “Süre doldu, ne adım atılacak?” sorusuna Yıldırım şöyle yanıt verdi:

"ALINAMAZSA SÜRE DEVAM EDECEK"

“3 aylık süreden sonra otomatik çıkma diye bir şey yok. Ondan sonra eğer bir karar alınırsa çıkma yönünde o geçerli olacak. Alınamazsa süre devam edecek”

Daha sonrasında kendisine yöneltilen “Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelecek mi?” sorusunu da yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım “Hayır gelmez. Tek tek ele alınıp değerlendirilecek. Hukuken Türkiye’ye getirisi götürüsü ne; neticede vatandaşlıktan çıkarmak ile işledikleri suçun lehlerine bir durum ortaya çıkıyorsa ona izin vermememiz lazım. Aksi halde o yönde bir karar alınabilir. Hepsinin dosyası hukuki açıdan detaylı incelenmesi gerekir. İlk listede 130 kişi var. Zaman zaman yayınlanıyor liste fevkalade durum değil. Bilinen bazı isimler olduğu için kamuoyunun dikkatini çekiyor” şeklinde konuştu.

başbakan binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun