Albayrak'ın Enerji Projelerine AK Parti'den Destek Raporu: Enerji Yükselecek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından planlanan milli enerji kaynakları ile ilgili proje, AK Parti tarafından destek gördü. Yapılacak olan planlamaya göre enerji konusunda büyük adımlar atılacak.

Albayrak'ın Enerji Projelerine AK Parti'den Destek Raporu: Enerji Yükselecek!
Albayrak'ın Enerji Projelerine AK Parti'den Destek Raporu: Enerji Yükselecek! Orkun
Bu içerik 474 kez okundu.

 

AK Parti tarafından hazırlanan bir rapor enerji sektöründe yapılacak olan çalışmaları kapsadı. Buna göre enerji konusunda dışa bağımlılık konusu ele alınırken, aynı zamanda milli kaynaklarının kullanımına da değinildi. AK Parti tarafından hazırlanan enerji raporu ile desteklenen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın milli enerji kaynaklarının artırılmasına yönelik projesi “Yerli Enerjide YEKA Hamlesi” ile destek gördü. Yapılacak olan bu hamleler ile birlikte elektrik faturaları düşürülecek, ayrıca da kişi başına düşen enerji tüketim miktarı artarken YEKA’ya yatırım artmış olacak. Dışa bağımlılık azalırken, yenilebilir enerjini ekonomiye katkısı yükselecek.

YEKA İLE MİLLİ ÜRETİM

Yenilebilir enerji kaynakları son zamanlarda hükümet tarafından desteklenen en önemli projelerden biri. YEKA projelerinde amaç doğanın korunması ve aynı zamanda buradan yerli, milli ve yenilebilir bir enerjinin açığa çıkarılması.

Yapılacak olan projelerle ortaya çıkacak olan büyümeler, elektrik kullanımını da beraberinde getiririyor. Artan bu kullanımların karşılanması için yerli kadrolarla çalışacak AR-GE şirketleri kurulacak ve yüzde 80 yerli personel istihdam edilecek.

enerji berat albayrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun