ABD ile Kuzey Kore Arasında Savaş Çıkmayacak

Amerika Birleşik Devletleri ile Kuzey Kore arasında tırmanan gerginliğin savaşa dönüşmeyeceğini belirten Prof. Dr. Dreyer, yaşanna gelişmelere rağmen savaş çıkmayacağını şu sebepler ile açıkladı.

ABD ile Kuzey Kore Arasında Savaş Çıkmayacak
ABD ile Kuzey Kore Arasında Savaş Çıkmayacak Orkun
Bu içerik 392 kez okundu.

 

Geçtiğimiz dönemlerde Kuzey Kore tarafından birçok balistik füze denemesi yapılmış olsa da savaşa doğru gidecek gibi görünen gerginliğin savaşa dönüşmeyeceğini belirten Prof. Dr. June Teufel Dreyer, konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

DİĞER BÖLGELERDEKİ GÜCÜ AZALIR

Amerika Birleşik Devletleri tarafından tehdit unsuru olarak görünen bu gelişmeler, iki ülke arasındaki liderlerin açıklamaları ile daha da tırmanıyor. Kuzey Kore ile Amerikan ordusunun son derece gergin olduğunu ifade eden Drayer “ABD ordusu zaten kapasitenin sınırında hareket ediyor” şeklinde konuştu. Kuzey Kore’ye yönelecek ABD ordusunun, mevcut Afganistan ve Ortadoğu’da bulunandaki askerlerin bu bölgeye yönelmesi ile diğer bölgelerdeki gücünün azalabileceği belirtildi.

ABD’de bulunan Harvey Kasırgası’nın da yeterince maddi kayıp yaşattığını ifade eden Drayer, Kuzey Kore’ye karşı başlatılacak olan savaş kararından önce bu maddi kayıpların kapatılması gerektiğini ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından Kuzey Kore’ye karşı bir savaş durumunun gerçekleşmeyeceğini belirten Drayer, diğer ülkelerin ABD’yi saldırgan olarak algılamasını buna bağladı.

abd kuzey kore
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun