Dışişleri'nden Telafer'deki Operasyon Tamamlandığına Yönelik Açıklama

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Telafer konusuna değinildi. Açıklamada işgal altında olan Telafer’in kurtarılması amacı ile başlatılan operasyonun tamamlandığı belirtildi.

Dışişleri'nden Telafer'deki Operasyon Tamamlandığına Yönelik Açıklama
Dışişleri'nden Telafer'deki Operasyon Tamamlandığına Yönelik Açıklama Orkun
Bu içerik 333 kez okundu.

 

DEAŞ tarafından işgal altında olan Telafer’in teröristlerden kurtarılması amacı ile başlatılan çalışmaların tamamlandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"BAŞARI İLE SONUÇLANMIŞ OLMASINDAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ"

“Tarih boyunca Iraklı Türkmen soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı ve Haziran 2014'ten bu yana DEAŞ terör örgütünün işgali altında bulunan Telafer'in kurtarılması için 20 Ağustos 2017 tarihinde başlatılan askeri operasyonun başarıyla sonuçlanmış olmasından memnuniyet duyuyoruz.

Bu vesileyle, vahşi terör eylemleriyle ülkemizi de hedef alan DEAŞ'ın Irak'taki mezaliminin en büyük kurbanları arasında yer alan Telafer halkının acılarını paylaştığımızı belirtiyoruz. DEAŞ'tan kaçan onbinlerce Telaferliye kapılarını açan Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi, DEAŞ sonrası dönemde de Telafer halkının yanında olacağını vurguluyoruz. Bundan sonraki süreçte, Telafer'deki DEAŞ zulmünün faillerinin adalet önüne çıkarılarak hak ettikleri cezaya çarptırılmaları, ilçede kontrolün kendi gündemlerine göre hareket eden milis gruplar yerine meşru Irak güvenlik güçleri ve bizzat Telaferliler tarafından sağlanması, DEAŞ ile diğer radikal örgütlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayan olumsuzlukların bertaraf edilmesi, Telafer'in süratle istikrara kavuşturulması ve yeniden imar edilmesi büyük önem arz etmektedir. Türkiye bu hassas süreçte Irak Hükümeti'ne ve Telafer halkına her türlü katkıyı sağlamaya hazırdır”

dışişleri bakanlığı telafer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun