Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: "Her Türlü Tedbiri Aldık"

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından uyarı yapıldı. Uyarıda Kurban Bayramı’nda vatandaşın dikkat etmesi gereken çeşitli bilgiler yer aldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: Orkun
Bu içerik 300 kez okundu.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yapılan bilgilendirme mesajında “Bayram süresince ve yaz aylarında yoğun olarak kullanılan mesirelik alanlarda her türlü tedbiri aldık” denildi.

Ormanlık alanlarda olası yangınların önüne geçilebilmek için yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Özellikle vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı dikkatli olmalarını istiyorum. Çünkü orman yangınları daha çok piknik sonrasındaki ihmallerden kaynaklanıyor. Biz de Bakanlık olarak mesirelik alanlarda hem yangın riski için hem de vatandaşların daha kaliteli hizmet almaları maksadıyla bütün tedbirleri aldık”

DÜZENLEMELER KONTROL EDİLECEK

Ülkenin birçok bölgesinde park alanlarının bulunduğunu ifade eden Eroğlu “Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp, huzurlu bir ortamda tabiatla iç içe vakit geçirmek ve aileleriyle bir arada piknik yapmak isteyen vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunulması maksadıyla gerekli tedbirleri aldık. Mesirelik alanlarda içme suyu, temizlik ve tuvalet gibi ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması hususunda azami hassasiyet gösterilecek. Bizim yaptığımız, ancak özel sektör tarafından işletilen alanlarda da gerekli düzenlemeler yapılacak. Bu düzenlemeler de yine tarafımızdan sürekli kontrol edilecek. Bayram süresince vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için gereken ne varsa yerine getireceğiz” dedi.

veysel eroğlu orman ve su işleri bakanlığı yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun