AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Vatan Şaşmaz Cinayeti Hakkında 'Silah' Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, gündemdeki Vatan Şaşmaz cinayeti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ünal, cinayetin detaylarına değindi.

AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Vatan Şaşmaz Cinayeti Hakkında 'Silah' Açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Vatan Şaşmaz Cinayeti Hakkında 'Silah' Açıklaması Orkun
Bu içerik 494 kez okundu.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda partinin sözcüsü Mahir Ünal, Vatan Şaşmaz cinayeti ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

İşte Mahir Ünal’ın o açıklamaları:

"6136 Sayılı Kanun ile silah edinmenin şartları belirlenmiş. Herhangi bir şekilde izne bağlı olduğu için, ruhsat almadan, ABD'de olduğu gibi birilerinin silahlanması söz konusu değil. Yani ya bulundurma ruhsatı ya taşıma ruhsatınız vardır. Bulundurma ruhsatının da, taşıma ruhsatının da şartları 6136 Sayılı Kanun ile belirlenmiştir. Birileri ruhsatsız silah bulunduruyorsa ki, bu konuda İçişleri Bakanlığımız ve emniyet teşkilatı ciddi bir mücadele yürütüyor. Bu olayda kullanılan silah da taşıma ruhsatı olan bir silah değil, bulundurma ruhsatı olan bir silahla maalesef görünen o ki bu cinayet işlenmiş durumda.

AK Parti hükümetlerinin silahlanma konusunda hassasiyeti son derece açık. Düğünlerde ateş edilmesi ve benzeri izinsiz silah atışı konusunda çok ciddi bir mücadele yürütülüyor. Türkiye'nin sınırlarından yaşadığı işte Suriye ve Kuzey Irak'ta yaşanan ciddi bir sorun var. Türkiye sınır güvenliği konusunda ciddi bir adım attı. Türkiye'de her türlü kaçakçılığın engellenmesi konusunda ilgili kurumlar ciddi bir çalışma yürütüyorlar."

mahir ünal vatan şaşmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun