Koruyucu Ailelere Emeklilik Yolu Göründü: Sigorta Primleri Karşılanacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan uygulamalarda koruyucu ailelik yönteminin geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda koruyucu ailelelere yönelik olarak sigorta primlerinin karşılanması konusunda emeklilk hakkı tanınacak.

Koruyucu Ailelere Emeklilik Yolu Göründü: Sigorta Primleri Karşılanacak
Koruyucu Ailelere Emeklilik Yolu Göründü: Sigorta Primleri Karşılanacak Orkun
Bu içerik 315 kez okundu.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın koruyucu ailelere yönelik tanıdığı imkanlar, emekli olmaya kadar varıyor. Koruyucu aileler tarafından alınan kimsesiz çocukların rahatça hayatlarına devam edebilmesi adına yapılan bu çalışamalara bakanlık destek veriyor.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ulaştığı bilgilere göre 5 bin 323 çocuğun bakımı 4 bin 387 aile tarafından yapılıyor.

BAKANLIK'TAN TAM DESTEK

Kimsesiz çocukların bakımı ile ilgili olarak maddi ihtiyaçların da rahatça karşılanması konusunda Bakanlık tam destek veriyor. Koruyucu ailelerin sözleşmesi devam ettikçe, sigorta primleri de ödenmeye devam edecek.

Eğitim öğretim senelerinin başlarında aile yanındaki çocukların eğitimi ile ilgili harcamalar için aileye ödenen maddi ücret, eğitim sezonunun başında 3 katı şeklinde veriliyor. Aynı şekilde Nisan ve Ekim aylarında da bu ücret 3 katı şeklinde ödeniyor. Okula servis ile gidecek olan çocukların servis ücretleri de devlet tarafından ödeniyor.

koruyucu aile aile ve sosyal politikalar bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun