Bakan Çavuşoğlu'ndan Myanmar Mesajı: Bu Zulmü Şiddetle Kınıyoruz"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Myanmar’da yaşanan olaylar ile ilgili olarak “Bu zulmü şiddetle kınıyoruz. Utanç verici.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Myanmar Mesajı: Bu Zulmü Şiddetle Kınıyoruz
Bakan Çavuşoğlu'ndan Myanmar Mesajı: Bu Zulmü Şiddetle Kınıyoruz Orkun
Bu içerik 350 kez okundu.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Maldivler arasındaki anlaşmalar için Maldivler Dışişleri Bakanı Mohamed Asim ile görüştü.

Görüşmeden sonra ortak basın toplantısı düzenlendi. Çavuşoğlu, toplantı ile ilgili olarak “Maldiv'e FETÖ konusunda verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Bu konuyu da birlikte değerlendirdik. FETÖ'nün Maldivler'de bir okulu vardı. Şu anda bir özel şirketin devraldığını görüyoruz. Kendilerine Maarif Vakfı'ndan bahsettim. Vakfın diğer ülkelerde olduğu gibi Maldiv'deki bu okulu da devralabileceğini, eğitim kalitesini daha da yükselteceğini kardeşim Mohamed'e söyledim ve değerlendirecekler” dedi.

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Myanmar’da yaşanan olaylar ile ilgili olarak şöyle konuştu:

“Myanmar'daki saldırıları ve zulmü şiddetle kınıyoruz. 25 Ağustos'ta meydana gelen bir saldırıyı kullanarak, Myanmar'daki Müslümanlara, sivillere yönelik saldırı kabul edilemez. Biz daha ilk günden uyarıda bulunmuştuk; fakat burada güvenlik güçleri, sivil insanlara ateş açarak, birçok insanın ölmesine sebep oldu. Buradaki şehitlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Süreci başından beri takip ediyoruz, sadece seyretmiyoruz. Tüm dünyayla temastayız. Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakan'ımız Binali Yıldırım, bizzat süreci takip ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın öngördüğü bazı görüşmeler var. Biz, bu süreçte BM nezdinde Güvenlik Konseyi üyesi ülkelerle temasa geçtik. Temaslarımız devam ediyor. İslam İş Birliği Teşkilatı üyesi ülkelerin bakanlarıyla temsilcileriyle temasa geçtik. Diğer taraftan BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ile temasa geçip, daha aktif rol oynamaları gerektiğini hatırlattık. Kendilerine her türlü maddi ve manevi desteği vereceğimizi söyledik” 

mevlüt çavuşoğlu myanmar maldivler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun