Gülen'in İstediği Raporda Örgütte 3 Aylık Para Kaldığı Bildirildi

FETÖ bünyesinde, elebaşı Fetullah Gülen’in isteği üzerine yapıldığı belirtilen hasar tespitinin raporu yayımlandı. Buna göre ‘abiler’ tarafından kaleme alınan raporda 3 aylık para kaldığı belirtildi.

Gülen'in İstediği Raporda Örgütte 3 Aylık Para Kaldığı Bildirildi
Gülen'in İstediği Raporda Örgütte 3 Aylık Para Kaldığı Bildirildi Orkun
Bu içerik 334 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ'ye yönelik operasyonlara ara vermeden devam ediliyor. Operasyonlarda ele geçirilen terör örgütünün finansman raporunda ayrıntılı olarak bazı bilgiler yer aldı.

FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlar sonrasında görevden ihraçlar, tutuklananlar ve gözaltına alınanların sayılarının belirtildiği ve terör örgütünün mali durumuyla ilgili açıklamaların yer aldığı iki rapor ele geçirildi.

Abi olarak hitap edilen şahsa yollanan ve Fetullah Gülen tarafından talimat verildiği belirtilen raporda şu ifadeler yer aldı:

“Birkaç günlüğüne biraderin çocuklarını ziyarete gitmiştim. Telefonum şarj ederken patladı. O yüzden iletişim sıkıntısı yaşadım. Ankara'ya da gece döndüm. Birader Cevheri Bey ile kalıyordu. Cevheri Bey de bugün ailesiyle yurtdışına çıkacak inşallah. Yeni TANGO ID'im 597355 abi tr12345 ID ile ekledim sizi. Bizde yeni mali hasar raporu çıkardık. Abi şu an öğrenci olarak, 2 bin 404 kişi ihraç, 2 bin 315 kişi tutuklu, bin 850 kişi gözaltında olan, 5 bin 286 kişi de açıkta olan kişi bulunmaktadır. Öğretmenleri de dâhil ettiğimizde şuan aylık 7 milyon TL aylık giderimiz oluyor. Birde memleketine taşınmasına izin verdiğimiz epey bir arkadaş oldu. Bir defalığına onlara da 4 milyon 280 TL ihtiyaç oluyor. Açıklarda ihraç olursa aylık 17 milyon TL gerekmektedir. Sıkı bir mali heyet kurduk. Masrafları azalttık”

ÖĞRENCİLERİN DURUMU DA BELİRTİLDİ

Başka bir raporda ise şu ifadeler yer alıyor:

“İhraç edilen öğrenci sayısı 9 bin 116, açığa alınan öğrenci sayısı bin 885, tutuklu öğrenci sayısı 3 bin 033, maddi takviye edilecek öğrenci sayısı 3 bin 150'dir. İşsiz kalan +ihraç öğretmen sayısı 3 bin 697, tutuklu öğretmen sayısı 375, gaybubet ev sayısı 85, maddi takviye edilecek sivil öğretmen sayısı bin 360, avukat parası verilecek kişi sayısı 15.000 bin”

 

fetö fetullah gülen darbe girişimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun