Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Myanmar Açıklaması: "Dünya kör ve sağır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Myanmar’da yaşanan olaylara yönelik olarak “Maalesef dünya Myanmar'a kör ve sağır. Bangladeş'teki son olay ise çok daha acımasız. Bize gelen rakamlar, 3 bin civarında insanın mağdur edildiği, hatta ölmesine neden olan bazı adımların atıldığı istikametinde” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Myanmar Açıklaması:
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Myanmar Açıklaması: Orkun
Bu içerik 317 kez okundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevinde üçüncü yılını kutlaması üzerine düzenlenen televizyon programında konuşan Erdoğan,  gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Myanmar’da yaşanan olaylara değinerek “Maalesef Myanmar, Arakan Bu olay aslında Ahmet Bey'in başbakanlığı döneminde eşimle beraber bir Arakan ziyaretim olmuştu. Yetkililerle görüşme yapıldı. O günden bugüne sağlıklı bir netice aldığımızı söyleyemem. BM kanalıyla da biz bu süreci takip ettik. Bizim STK'larımızın burada çalışmaları var, maalesef dünya Myanmar'a kör ve sağır. Bangladeş'teki son olay ise çok daha acımasız. Bize gelen rakamlar, 3 bin civarında insanın mağdur edildiği, hatta ölmesine neden olan bazı adımların atıldığı istikametinde. Biz bunu ağır, şiddetli şekilde kınıyoruz. Takibini ilgili uluslararası kurumlar vasıtasıyla dile getireceğiz. Eylül ayının 18'inden itibaren BM Genel Kurulu var, orada da bunu gündeme getireceğiz. Gerek Myanmar'ı, Arakan Müslümanlarına yönelik adımı, Bangladeş'in buradaki tutumunu orada gündeme getirmek suretiyle tüm insanlığın buraya elini uzatmasını, desteğini vermesini ki, bu tablo çok acımasız. Bunu 2011'de ben Somali'de yaşadım. 6 sene sonra Somali çok farklı bir konuma geldi. Biz bütün desteklerimizi Somali'ye veriyoruz” dedi.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan myanmar arakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun