Vatan Şaşmaz Cinayetinden Polis Tutanağı: Aker'in Kolunda Barut İzi

Vatan Şaşmaz cinayetinden öne çıkan detaylar paylaşıldı. Polis tutanağında yer alan bilgilere göre olayda otele silah sokmak bir güvenlik açığı olarak belirtildi.

Vatan Şaşmaz Cinayetinden Polis Tutanağı: Aker'in Kolunda Barut İzi
Vatan Şaşmaz Cinayetinden Polis Tutanağı: Aker'in Kolunda Barut İzi Orkun
Bu içerik 884 kez okundu.

 

Vatan Şaşmaz’ı 4 el ateş ederek öldüren daha sonra kendi kafasına sıkarak intihar eden Filiz Aker’in işlediği cinayet hakkında polis raporu tutuldu. İşte o ifade:

“Müntehir (intihar eden) ile maktul 2009 yılında birliktelik yaşarlar, aralarında anlaşmazlık çıkar ve ayrılırlar. Ancak müntehire şahıs maktule platonik aşk duyar, bunu takıntı haline getirir. Müntehire, tanık şahıs olan yeğenine sürekli maktulü çok sevdiğini, kendisiyle evlenmek istediğini söyler. Zaman zaman intihar etmek istediğini beyan eder. 2011 yılında ‘Xanax’ içerek intihar teşebbüsünde bulunur. Müntehire yaklaşık 1,5 aydır otelde kalmaktadır. 27.08.2017 günü müntehire, yeğeni olan Dora isimli şahsı eşiyle birlikte otele davet eder. Saat 12.30 sıraları tanık Dora ve eşi otele gelir, müntehire onlarla otelde kafede oturur.

Bir süre sonra müntehire Alkol alır. Saat 17.00 sıralarında misafirinin geleceğini, onu karşılamaya gideceğini, kendisini otelin kafesinde beklemelerini söyler ve yanlarından ayrılır. Bir süre sonra şahıs geri gelmeyince merak ederler. Telefonunu ararlar, ancak cevap alamazlar. Otel güvenliğinden yardım alarak kapıyı açtırırlar. Maktul şahsı kapı önünde yüzüstü yatar vaziyette, müntehire şahsı yatak üzerinde kanlar içerisinde görürler. Cesetler üzerinde tarafımızca yaptığımız kontrolde maktulün sırt bölgesinden dört adet giriş şeklinde yarasının olduğu, müntehirenin sağ kulak üstü bitişik atış şeklinde yarasının olduğu, tabancanın müntehirin elinde olduğu görülmüş."

BARUT İZİ BULUNUYOR

İncelemede, Aker’in eldiveninin takılı olduğu detayı üzerinde duruluyor; fakat bunun amacının ne olduğu henüz tespit edilmiş değil. Sadece cinayetin planlanmış olmasını gösteren bir detay olarak kullanılan eldiven takılmış olsa da Aker’in kollarında barut izinin tespit edildiği belirtildi.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, otele silah ile girişler hakkında şunları söyledi:

“Otele girerken uçağa biner gibi giriyorsunuz. Otelde korumaların olduğu bölgede bir takım kasalar vardır. Girerken müşterinin durumuna ve ruhsatına bağlı olarak silahına el konur, kasaya kapatılır ve anahtarı kendisine verilir. Almaya geldiğinde dışarı çıkarken gelir ve oradan alır. Ama devamlı kalıyorsa bunu takip etmek çok zor tabii... Çünkü belli bir tanışıklık da olur. Biz bu cinayette çöp arıyoruz. Silah olmasa çatalla da öldürür”

filiz aker vatan şaşmaz cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun