Tapu'da Web Dönemi: Artık İşlemler İnternet Üzeriden Yapılacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından uygulanacak olan yeni sistemde artık tapu sahipleri, taşınmazlarını internet üzerinden online olarak yönetebilecek.

Tapu'da Web Dönemi: Artık İşlemler İnternet Üzeriden Yapılacak
Tapu'da Web Dönemi: Artık İşlemler İnternet Üzeriden Yapılacak Orkun
Bu içerik 391 kez okundu.

 

Alınan karar ile birlikte hem vatandaşın hem de müdürlüklerin iş yükü azalmış oldu. Bütün işlemlerini internet üzerinden yapacak olan vatandaş, tapu dairesine sadece imza atmak için gitmiş olacak. Tapu işlemleri, e-devlet üzerinden halledilebilecek. Kimlik doğrulama sistemi ile girişi yapılan e-devlet’de devir işlemleri gibi, daha önce tapu müdürlüğüne giderek halledilen evrak işleri e-devlet üzerinden rahatça halledilebilecek.

SAHTECİLİK İÇİN ÖNLEMLER ALINDI

Online olarak halledilebilen tapu işlemleri üzerinde herhangi bir sahtecilik olmaması için de gereken önlemler alındı. Buna bağlı olarak tapu sahipleri, internet üzerinden aldıkları tapuların taşınmazları üzerinde herhangibir değişiklik yapılmaması adına talepde bulunabilecekler.

İnternet üzerinden yapılan başvuru işlemleri tapu müdürlüğüne bağlı yetkili bir memura iletilecek. Burada yapılacak olan işlemler ile ilgili kişiye harç, döner sermaye hizmeti bedeli ve evrak için imza saati kişiye kısa mesaj yolu ile bildirilecek. Bu sayede vatandaşın da işi kolaylaşmış olacak tapu müdürlüğündeki memurun da.

tapu müdürlüğü taşınmazlık e-devlet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun