Elektrikli Süpürgelerde Vat Düzenlemesi: 900'ü Geçmeyecek

Enerji verimliliği konusunda elektrik süpürgelerine yeni düzenleme getirildi. Böylece 1 Eylül’den itibaren elektrikli süpürgelerin vatı en yüksek 900 olabilecek.

Elektrikli Süpürgelerde Vat Düzenlemesi: 900'ü Geçmeyecek
Elektrikli Süpürgelerde Vat Düzenlemesi: 900'ü Geçmeyecek Orkun
Bu içerik 688 kez okundu.

 

Elektrikli süpürgelere getirilen enerji konusundaki kısıtlama 1 Eylül’den itibaren geçerli olacak. Bu tarihten itibaren satışa sunulacak olan elektrikli süpürgeler en fazla 900 vata ulaşabilecek. Kararın Avrupa Birliği mevzuat uyum çerçevesinde alındığı belirtiliyor.

"EMİŞ GÜCÜ VAT DEĞİLDİR"

Dayanıklı Tüketim ve Beyaz Eşya Perakendecileri Derneği Başkanı Ali Yıldız tarafından yapılan açıklamada “Müşteriler emiş gücü kaç vat diye soruyor. Halbuki emiş gücü vat değildir, saniyede litre olarak çektiği tozdur. A sınıfı ürünler, ülkemize Keban Barajı'nın ürettiği elektrik kadar fayda sağlıyor. A2 plus ürünlerse Atatürk Barajı kadar faydalı olarak, düşük elektrik harcamamıza sebep olacaktır.” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kaymakçıoğlu da “Elektrik süpürgelerinin verimli olanlarıyla değişimi bir anlamda tüketicinin cebinden yılda ortalama en az 1 milyon lira daha az para çıkmasına neden olacak. Bu tasarruf her yıl artarak devam edecektir” dedi.

elektrikli süpürge vat ayarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun