Dünya Sağlık Örgütü Zehirli Yılanlar İçin Harekete Geçti

Dünya Sağlık Örgütü, Afrika’da panzehir bulma konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek çalışmalara başladı. Zehirli yılandan dolayı yılda yaklaşık 100 bin kişinin öldüğü biliniyor.

Dünya Sağlık Örgütü Zehirli Yılanlar İçin Harekete Geçti
Dünya Sağlık Örgütü Zehirli Yılanlar İçin Harekete Geçti Orkun
Bu içerik 659 kez okundu.

 

Her sene milyonlarca kişinin yaralandığı ve yaklaşık 100 bin kişinin hayatını kaybettiği zehirli yılanlara karşı panzehir kalmadığını belirten Dünya Sağlık Örgütü, çalışmalarına hız verdi. DSÖ’den Micha Nübling tarafından yapılan açıklamada Afrika’ya ulaştırılan ilaçlarda kalite kontrolünün olmadığı belirtilirken, bölgede sadece etkisi olmayan serumların bulunduğunu ifade ediyor. Bu sebepten ötürü yılan sokması vakasını unutulmaya yüz  tutmuş tropik hastalıklar listesinin içerisinde koyan Dünya Sağlık Örgütü, konunun dünya çapında ilgi görmesini amaçlıyor

GÜVENLİ ÜRETİM AMAÇLANIYOR

Dünya Sağlık Örgütü, yılan sokmaları için etkili olabilen panzehirlerin, güvenli şekillerde üretilmesine yönelik çeşitli uygulamalar ortaya koymaya çalışıyor. Serum çeşitlerini de testten geçirdiklerini ifade eden örgüt, yapılacak olan ilaçların, Afrika bölgesinde bulunan sayısı oldukça fazla olan zehirli yılan türlerine karşı etkili olmasını amaçlıyor.

DSÖ’den Nübling’in açıklamalarına göre yapılan testlerin ilk aşamada güzel işler çıkardığını belirterek, ikinci aşamada bu deneylerin fareler üzerinde kullanılacağını ifade etti.

zehirli yılan panzehir afrika dünya sağlık örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun