AK Partili Turan'dan Adalet Kurulayı Tepkisi: Bir Rezalete Şahitlik Ettik"

AK Parti Grup Başkanvekili Turan tarafından yapılan açıklamada “CHP toplantısında dün bir rezalete şahitlik ettik. Burada arkadaşlarımızın bize gönderdiği görüntülerde gördük ki vahim bir tablo var.” denildi.

AK Partili Turan'dan Adalet Kurulayı Tepkisi: Bir Rezalete Şahitlik Ettik
AK Partili Turan'dan Adalet Kurulayı Tepkisi: Bir Rezalete Şahitlik Ettik Orkun
Bu içerik 334 kez okundu.

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Çanakkale Milletvekili olan Bülent Turan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çanakkale’de yaptığı Adalet Kurultayı’nın gerçekleştiği bölgede alkol tüketildiği iddialarına yönelik olarak “CHP toplantısında dün bir rezalete şahitlik ettik. Burada arkadaşlarımızın bize gönderdiği görüntülerde gördük ki vahim bir tablo var. Şehitlik yok, Alan Başkanlığı yok adeta bir gece kulübü edasında içkiler danslar ve gece görüntüleri var. Kimin ne içtiği bizim işimiz değil ama orası mekan hakkı olan bir yer, mekan hatırası olan bir yer.” dedi.

SAYGISIZLIK

Adalet Kurultayı’nın gerçekleştiği bölgeden gelen fotoğrafların, saygısızlık olduğunu ifade eden Turan “Orası Tarihi Alan Başkanlığına ait bir alan. Şehitliğimiz orada büyük bir alan. İçerisinde cephanelikler, cepheler, camiler, hastaneler olan büyük bir alan. O alan içerisine insan girdiği zaman ayrı bir ruh dünyasına kapılır” dedi.

Gerçekleşen etkinliğin iptal edilmesi gerektiğini savunan Turan açıklamalarına şöyle devam etti:

“CHP'nin kimliğine yakışabilir ama bu ülkenin kimliğine, Anadolu insanının kimliğine yakışan bir tablo değildir. Bugün Bülent Tezcan'ın açıklamalarını gördük, vahim bir edayla adeta topu taca atan bir yaklaşım. 'Orada görüntü var mı yok mu belli değil' diyor. Hayır bu masalar Sarıyer Belediyesinin masaları bu görüntüler tam Alan Başkanlığı'nın ortasında. Kocadere Şehitliği'nin bulunduğu yere 2 kilometre bir alanda her tarafta şehit mezarlığının olduğu hastanenin olduğu yerde. Kocadere biliyorsunuz şehitlik içinde ayrı bir yerdir. Hastane bölgesidir her tarafın şehitleri vardır orada. En yakın şehitliğin anıtının olduğu yer 2 kilometre kadardır. Dolayısıyla bu görüntüler kendi kamp alanında yapılandır. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi arkada çadırların olduğu mekanlar. Bu yakışmadı CHP'ye, bu yakışmadı bu topluma. Ben bunların topu taca atma yerine özür dilemelerini bekliyorum. 'Biz şehitlere layık olamadık, biz Çanakkale ruhunu anlayamadık yanlış yaptık' demelerini bekliyordum. CHP'nin Anadolu insanının kendi ruhuyla bağdaşmadığını, paslaşmadığını, bundan beslenmediğini biliyoruz”

bülent turan ak parti chp adalet kurultayı çanakkale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drogba veda kararını açıkladı
Drogba veda kararını açıkladı
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun
HTC Şeffaf Telefon Modeline Hazır Olun